19.09.2018 / Social media
 

Facebook negocjował z bankami kwestię dostępu do danych finansowych

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
żródło: pixabay.com
żródło: pixabay.com

Facebook na długo przed tym, jak znalazł się na celowniku polityków z powodu niewłaściwego wykorzystywania danych, starał się o dostęp do poufnych informacji finansowych. Największe amerykańskie banki nie chciały jednak, by dane posłużyły do targetowania reklam. 

Menadżerowie Facebooka negocjowali m.in. z American Express Co. Firmy rozmawiały o uruchomieniu chatbota AmEx na Facebooku, który wysyłałby powiadomienia na temat transakcji. Alerty miały działać jak potwierdzenia zakupu, które informują posiadaczy kart, kiedy ich karta została użyta. Jak wynika z doniesień The Wall Street Journal, American Express nie chciał jednak, by Facebook używał zindywidualizowanych danych do celów innych niż obsługi klientów, którzy zdecydowali się skorzystać z chatbota. Miał się jednak zgodzić na udostępnienie danych zagregowanych. 

Niechętny był także Bank of America Corp., który zdecydował, że przeniesie komunikację z klientami poza Facebooka tak, by nie miał on dostępu do danych; a Wells Fargo & Co., który ruszył z facebookowym chatbotem w 2017 roku, poinformował klientów, że Facebook będzie miał dostęp do ich rozmów z przedstawicielami banków. - Klienci zostali ostrzeżeni, że nie powinni podawać numerów kont ani innych poufnych danych podczas rozmów - powiedziała rzeczniczka dziennikarzom WSJ.

Co na to Facebook? To co zwykle, czyli chodzi o ulepszanie doświadczeń użytkowników. - Podobnie jak wiele firm internetowych, współpracujemy z instytucjami finansowymi w celu poprawy doświadczeń handlowych użytkowników, takich jak umożliwienie lepszej obsługi klienta - powiedziała rzeczniczka Facebooka Elisabeth Diana. - Zwracaliśmy uwagę partnerom, że dbanie o bezpieczeństwo informacji jest kluczowe dla tych wysiłków. To było i zawsze będzie naszym priorytetem.

Facebook, który zmaga się z kryzysem po wydarzeniach związanych z Russiagate i Cambridge Analytica, stara się przekonać polityków, że z kwestią ochrony danych poradzi sobie sam i zewnętrzne regulacje nie są potrzebne. Dane są jednak motorem rozwoju jego biznesu i trudno spodziewać się, że przestanie je wykorzystywać. 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.