3.08.2018 / Social media
 

Facebook wprowadza nowe narzędzia reklamowe. Tym razem z myślą o twórcach gier mobilnych

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Facebook (materiały prasowe)
Facebook (materiały prasowe)

Facebook przedstawił trzy nowe rozwiązania reklamowe: grywalne reklamy, optymalizację wskaźnika utrzymania klientów i możliwość ustalenia minimalnej stawki ROAS (zwrotu z nakładów na reklamę), które mają pomóc marketerom gier mobilnych w nawiązaniu kontaktu z najbardziej wartościowymi graczami.

Możliwość wypróbowania gry przed jej zakupem

Konsumenci często chcą przetestować grę jeszcze przed jej zainstalowaniem. Dlatego Facebook wprowadził grywalne reklamy, które pozwalają graczom eksperymentować z grą jeszcze przed dokonaniem zakupu.

Twórcy gier, tacy jak Bagelcode i Rovio przyznają, że użycie nowego produktu przynosi efekty. Testowane przez Bagelcode gry, które można odtwarzać, wykazały poprawę 3,2-krotnego zwrotu z nakładów na reklamy na Androida i poprawę o 1,4-krotność zwrotu z nakładów na reklamę w systemie iOS. Rovio zauważył o 40% niższy koszt jednego płacącego użytkownika i 70-procentowy wzrost w ciągu siedmiu dni zwrotu z nakładów na reklamę.

Dotarcie do wartościowych graczy

Reklamodawcy specjalizujący się w sektorze gier muszą dotrzeć do osób najbardziej zainteresowanych ofertą, zwłaszcza jeśli ich model biznesowy zakłada generowanie przychodów w oparciu o reklamy. Z tego względu, Facebook dąży do optymalizacji retencji we współpracy z wybranymi reklamodawcami aplikacji i zarazem pomaga im dotrzeć do najbardziej zaangażowanych graczy.

Optymalizacja retencji pozwala marketerom gier mobilnych na kierowanie reklam do osób, które najprawdopodobniej będą zainteresowane ich produktami, a także na bardziej efektywną monetyzację oferowanych przez nich aplikacji.

Firma Beijing Fotoable, która testowała nowe możliwości uzyskała o 30% wyższy zwrot z nakładów na reklamę przy użyciu optymalizacji przechowywania w porównaniu do optymalizacji pod kątem instalacji.

Optymalizacja kampanii dla osiągnięcia celów biznesowych

Gracze, którzy dokonują zakupów w aplikacji są niezwykle wartościowi dla twórców gier. W zeszłym roku Facebook wprowadził optymalizację wartości, aby pomóc reklamodawcom znaleźć graczy, którzy najprawdopodobniej dokonają zakupów w aplikacji. Teraz wprowadził dodatkowe narzędzie, aby optymalizacja wartości była jeszcze bardziej skuteczna. 

Reklamodawcy będą teraz mogli ustawić minimalną kwotę wydatków, aby znaleźć graczy, którzy najprawdopodobniej dokonają zakupów w aplikacji, i wyeliminują wydatki związane z nawiązywaniem kontaktu z graczami, którzy nie są zainteresowani.

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.