25.09.2017 / Social media
 

Facebook zmienia zasady publikowania reklam w serwisie

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
materiały prasowe (fot. Facebook)
materiały prasowe (fot. Facebook)

Użytkownicy serwisu będą mogli zobaczyć stronę reklamodawcy i wszystkie komunikaty, które trafiają do odbiorców wewnątrz Facebooka - ogłosił Mark Zuckerberg, zapowiadając politykę większej transparentności w serwisie.

Wykorzystanie z tzw. "dark postów", umożliwiających reklamodawcom na Facebooku emisję reklam bez wyraźnie zaznaczonego powiązania ze źródłem było jednym z głównych powodów krytyki giganta. Teraz sam Zuckerberg przyznaje, że reklamy internetowe nie podlegają takim samym regulacjom, jak te wyświetlane w tradycyjnych mediach. I przynajmniej w Facebooku to ma się zmienić.

To prawdopodobnie efekt coraz większych nacisków politycznych wywieranych na Facebooka, którego rola w czasie ostatniej kampanii prezydenckiej wciąż nie jest jasna. A po tym jak Facebook ujawnił, że w czasie wyborów prezydenckich za pośrednictwem serwisu przeprowadzona była kampania informacyjna, której źródła sięgają najpewniej Rosji, amerykańscy kongresmeni ruszyli do ofensywy. 

W Facebooku trwa obecnie rewizja standardów dotyczących polityki reklamowej. Ponadto serwis przekazał kongresmenom dane dotyczących spornych reklam kupionych przez podmioty pochodzące z Rosji. Decyzja - jak pisze agencja Reutera - przyszła co prawda po tym, jak politycy zapowiedzieli wprowadzenie regulacji, które miałyby odgórnie wpłynąć na zasady emisji reklam w czasie kampanii wyborczych Reakcja Facebooka pokazuje jednak, że sprawa jest bardzo poważna.

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.