17.03.2009 / Social media / Biznes
 

Kolporter.pl w kolejnym serwisie społecznościowym

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Niespełna miesiąc po konferencji prasowej, na której Kolporter SA zapowiedział szeroką współpracę sklepu internetowego kolporter.pl z serwisami społecznościowymi, na stronie coczytac.pl została uruchomiona kolejna, już 26, wirtualna księgarnia należąca do jednego z największych dystrybutorów prasy w Polsce.

Współpraca z coczytac.pl to efekt wprowadzenia na polski rynek usługi Extended Sites, oferowanej przez Kolporter S.A. właścicielom portali i serwisów internetowych. Polega ona na darmowym uruchomieniu i obsłudze sklepu internetowego znajdującego się na stronie konkretnego portalu czy serwisu internetowego. Sklep oparty na technololii kolporter.pl jest w pełni dostosowany graficznie do wyglądu serwisu macierzystego przez co wygląda jak jego integralna część.

Robert Sołkiewicz - pełnomocnik zarządu ds. strategii i rozwoju e-biznesu Kolportera SABierzemy na siebie pełną obsługę logistyczną klientów sklepu internetowego i zapewniamy Biuro Obsługi Klienta. Całość rozwiązania e-commerce znajduje się na naszych serwerach i naszych łączach. Wszystkie oferowane produkty pochodzą ze sklepu kolporter.pl. – mówi Robert Sołkiewicz, pełnomocnik zarządu ds. strategii i rozwoju e-biznesu Kolportera SA - Udostępniamy portalom także narzędzia integracyjne i nowoczesne mechanizmy wyszukiwania oparte o silnik NetSprint e-Commerce. Dzięki temu można szybko i łatwo wykorzystać biznesowo strony WWW, które przed wdrożeniem oferowanego przez nas sklepu miały niekomercyjny charakter – dodaje.Warto podkreślić, że cocztac.pl jest drugim serwisem społecznościowym należącym do Jakuba Milewskiego, w którym funkcjonuje sklep internetowy oparty o technologię kolporter.pl. Pierwszym był, umożliwiający wymianę książek, serwis podaj.net, w którym sklep uruchomiono pod koniec września 2008 roku.

W serwisie  podaj.net obroty księgarni rosną, ale to nie jest dla mnie najważniejsze, traktuję ją jako dopełnienie jego oferty – stwierdza Jakub Milewski. -  W coczytac.pl sytuacja jest inna. Ten serwis, od chwili jego uruchomienia, stanowi niejako nakładkę na księgarnię i od zawsze był projektowany tak, aby stanowić z nią całość. Zdecydowałem się na współpracę z kolporter.pl, bo jego propozycja umożliwiała łatwą komercjalizację serwisu bez konieczności ponoszenia kosztów – dodaje.

Przykład współpracy z tymi dwoma serwisami pokazuje możliwości usługi Extended Sites. Może ona stanowić tylko wartość dodaną dla serwisu i być źródłem treści lub być narzędziem generowania przychodów. Z oferty kolporter.pl korzystają nie tylko serwisy społecznościowe. Np. wydawnictwo G+J Polska posiada sklepy internetowe na pięciu portalach, pod szyldem wybranych marek G+J, m.in. sklep.Gala.pl, sklep.Kobieta.pl, sklep.Focus.pl uruchomione w ramach usługi Extended Sites.

Sklepy w serwisach coczytac.pl i podaj.net dostępne są pod adresami:

Źródło: Informacja prasowa

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.