W najbliższy piątek w LOOKR.TV, odbędzie się pierwsza polska debata mikroblogowa. Podsumuje ona dwa tygodnie akcji "3000vs3001", czyli pojedynek Gadzinowski kontra Malicki.
W najbliższy piątek w LOOKR.TV odbędzie się pierwsza polska debata mikroblogowa. Podsumuje ona dwa tygodnie akcji „3000vs3001”, czyli pojedynek Gadzinowski kontra Malicki.
Jacek Gadzinowski oraz Mateusz Malicki rywalizują ze sobą o większą liczbę obserwujących na platformie mikroblogowej Blip. Na fali popularności amerykańskiego serwisu Twitter postanowili sprawdzić jak funkcjonuje mikrobloging w naszym kraju i dlaczego pojedynki w stylu Ashtona Kutchera, walczącego o followerów ze stacją telewizyjną CNN, w Polsce nie mogą się udać.
Inicjatywa została zapoczątkowana przez Jacka Gadzinowskiego. Jego pomysł wywołał falę komentarzy, w tym liczne głosy krytyczne. Najbardziej żywiołowo zareagowała sama społeczność Blipa. Wielu użytkowników tego mikrobloga nawoływało nawet do bojkotu projektu „3000vs3001”.
Jacek Gadzinowski rozpoczął akcję 19 maja, wyznaczając sobie za cel zebranie 3000 obserwujących go użytkowników w ciągu miesiąca. W nagrodę do jednego z nich trafić ma iPhone 8GB. Mateusz Malicki dołączył do akcji kilka dni później - 22 maja. Chce on jednak zdobyć o jednego obserwującego więcej niż jego konkurent.
W piątek – 5 czerwca - o godzinie 18:30 odbędzie się debata podsumowująca pierwsze dwa tygodnie akcji. Jak zapewniają organizatorzy, będzie to okazja, żeby poznać motywy, które przyświecały pomysłodawcom. Organizatorzy liczą także na rozmowę o kondycji mikroblogingu w Polsce. W studio lookr.tv walczący mikroblogowicze otrzymają pół godziny na przekonanie do siebie internautów, którzy za pośrednictwem czata będą mogli komentować przebieg wydarzeń. Debatę poprowadzi Maciej Budzich. Pytania do kandydatów zbierane są na BLIPIE pod Tagiem #3000vs3001.
O skomentowanie akcji poprosiliśmy Edwina Bendyka, dziennikarza „Polityki”, który zajmuje się w tygodniku nowymi technologiami. Jego zdaniem mikroblogi nie mają szans na zdobycie serc Polaków w takim stopniu, w jakim uczyniła to np. Nasza-Klasa. - Fenomen Naszej-Klasy polegał na tym, że "uspołecznił" internet w Polsce, zrobił z niego temat i obiekt pożądania wśród „nieinternautów”. Z mikroblogami jest jednak inaczej, bo dotyczą już dość aktywnych internautów, ciągle przy tym jednak stanowiących wąską grupę. Jaka będzie dalsza dyfuzja, na ile jest to chwilowa moda, a na ile wyraz trendu dotyczącego bardziej istotnych przemian w komunikacji na osi: email - komunikator/czat - mikroblog? Nie wiem, bo sam ciągle zjawiska mikroblogów nie rozumiem, choć staram się jakoś w ten świat wciągnąć, utrzymując, prawie nieaktywne konta na Twitterze i Blipie – powiedział dziennikarz.
Więcej informacji na temat piątkowej debaty można znaleźć na stronie blog.lookr.tv. Kolejna debata zaplanowana została na 19 czerwca.
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»