Nawet 17% Amerykanów twierdzi, że usunęło aplikację Facebooka z telefonów

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
źródło: Facebook Newsroom
źródło: Facebook Newsroom

Choć Mark Zuckerberg podczas swojego przesłuchania w Waszyngtonie stwierdził, że akcja #deleteFacebook nie wiązała się ze znaczącym odpływem użytkowników, badacze poddają to w wątpliwość. Carolina Milanesi i grupa badawcza Techpinions zdecydowali się sprawdzić na reprezentatywnej próbce 1000 Amerykanów ich odczucia, związane z tym, co dzieje się wokół Facebooka. Wyniki, które podajemy za skandynawskim Business Insiderem, są mniej optymistyczne niż Mark. 

Według badaczy nawet 17% Amerykanów usunęło aplikację Facebooka ze swojego telefonu w związku z obawami dotyczącymi prywatności, a 9% pozbyło się jej całkowicie. 35% respondentów twierdzi, że używa Facebooka mniej, niż kiedyś w obawie o swoją prywatność.

Oczywiście są to dane deklaratywne i trzeba być sceptycznym w ocenie, czy oświadczenia respondentów nie rozmijają się z prawdą, ale nawet jeśli badania nie odzwierciedlają faktycznej liczby użytkowników, którzy zdecydowali się z Facebooka zrezygnować, to dobrze pokazują, że tych, którzy przestali mu ufać jest sporo.

Wygląda na to, że afera związana z Cambridge Analytica nie przeszła bez echa, mimo że zeznania Zuckerberga zdołały nieco uspokoić inwestorów. Dla Facebooka jednak zagrożeniem jest nie tylko liczba znikających kont, ale także - mniejsze zaangażowanie użytkowników. Jeśli w obawie o bezpieczeństwo swoich danych, z Facebooka będę korzystać ostrożniej, dla serwisu oznacza to problem.

 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Marcin Szklarski
1. Marcin Szklarski 17.04.2018 / 10:47
nawet 17% Amerykanów

to przekłada się na jakieś 20 milionów osób....
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.