Zgodnie z nową polityką Reutersa, dotyczącą mediów społecznościowych, dziennikarze powinni unikać publikowania na serwisach mikroblogowych informacji na temat pisanych przez nich artykułów. Powinni także dzielić posiadane konta na prywatne oraz zawodowe.
Mimo, iż agencja zachęca swoich pracowników do korzystania ze społeczności, zabrania im blogowania na temat pisanych przez nich artykułów, umieszczania zapowiedzi tekstów czy też poglądów. Według zaleceń Reutersa, dziennikarze powinni posiadać mikroblogowe konto zawodowe, na którym mogą publikować treści za zgodą przełożonego. Na prywatnym natomiast, mogą pisać o czym chcą, wyłączając jednak zdradzanie treści newsów przed ich publikacją.
Taki podział ma pozwolić na separację prywatnych poglądów i spostrzeżeń dziennikarzy od oficjalnych informacji prasowych, które powinny być pozbawione subiektywizmu. W wyjątkowych wypadkach mogą najpierw publikować treści online, ale nie w serwisie mikroblogowym.
Nowa polityka określa także reguły używania innych mediów społecznościowych, jak na przykład Facebooka. Jej pełna treść jest dostępna na stronie: handbook.reuters.com.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Ciekawe i trzeba przyznać, że dość logiczne. Inna sprawa, że jest to wprowadzenie jakiejś formy ,,cenzury społecznościowej" :)