10.07.2018 / Social media
 

Twitter kasuje fake'owe konta, inwestorzy - wyprzedają jego akcje

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
fot. Pexels
fot. Pexels

Twitter mocno przyspieszył z usuwaniem fałszywych profilu z serwisu. W okresie maj-czerwiec zawiesił ponad 70 milionów - jak informuje The Washigton Post - pod naciskiem polityków, którzy wciąż badają sprawie rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory prezydenckie. Masowe usuwanie kont z serwisu, który jeszcze niedawno borykał się z ich zbyt powolnym przyrostem nie uszło jednak uwadze inwestorów. 

Tym bardziej, że według dziennikarzy działania Twittera mogą skutkować spadkiem liczby użytkowników w drugim kwartale 2018 roku, mimo że jego przedstawiciel zaznaczył, że większość usuniętych kont nie jest ujmowana w statystykach ze względu na niewielką aktywność (dla inwestorów liczą się DAU - dzienni aktywni użytkownicy i MAU - miesięczni aktywni uczestnicy). 

Inwestorzy albo nie dali wiary tym zapewnieniom, albo nie zwrócili uwagę na subtelności i zaczęli pozbywać się papierów firmy. Sytuację nieco uspokoił Ned Segal, dyrektor finansowy Twittera.

Średnia miesięczna liczba aktywnych użytkowników Twittera w pierwszym kwartale 2018 sięgnęła 336 milionów, co oznaczało wzrost o 3 proc. więcej w skali roku. Jednocześnie firma ostrzegła, że trudno będzie jej utrzymać to tempo wzrostu w kolejnym miesiącach. 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.