17.02.2017 / Social media
 

Wypadek premier - blisko 29 tys. wpisów w social mediach

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Fot. pomagam.pl/NowySeicento
Fot. pomagam.pl/NowySeicento

Media na całym świecie informowały o wypadku samochodowym, w którym ucierpiała Beata Szydło. Polskie media komentowały nie tylko aktualny stan zdrowia premier, ale również manipulacje przekazu na temat wypadku w telewizji publicznej i zbiórkę internautów na nowy samochód dla kierowcy Seicento, który brał udział w zderzeniu - wynika z analizy  „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

W dniach 10-14 lutego w mediach na temat wypadku Beaty Szydło pojawiło się aż 37,1 tys. doniesień! Zdecydowana większość, bo aż 78 proc. to wpisy i komentarze internautów w social media. Kolejnym medium, pod względem popularności tematu, były portale internetowe - do nich należało 13 proc. przekazu. Głośno o wypadku było także w radiu i telewizji - te media zgarnęły 8 proc. medialnego tortu. Najrzadziej o temacie pisano w prasie – zaledwie 1 proc. 

Liczba publikacji na temat wypadku Beaty Szydło opublikowana w dniach 10-14.02.2017 r.

Zdecydowanie najwięcej materiałów odnotowano 11 lutego, czyli dzień po wypadku.

- Media nie tracą zainteresowania tematem, nowe informacje pojawiają się nieustannie. Dziennikarze komentują przede wszystkim doniesienia śledczych, którzy badają okoliczności wypadku z udziałem premier, natomiast internauci, jak zwykle w tego typu sytuacjach, uruchamiają pokłady kreatywności i poczucia humoru, tworząc memy - mówi Alicja Dahlke-Jurgowiak, specjalista ds. marketingu i PR w firmie „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

W całej sprawie na medialności zyskał także sprawca wydarzenia i jego samochód. Na temat Seicento i Cinquecento (oba modele pojawiają się w doniesieniach) w kontekście wypadku ukazało się 31,6 tys. publikacji wartych 29,7 mln złotych.

Internauci mocno bronią 21-latka oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku. W social media trwa zbiórka na nowy samochód. W momencie wypuszczania analizy licznik pokazywał 116 371. zł (i stale rośnie), co oznacza wykonanie planu z ogromną nadwyżką.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.