12.07.2018 / Social media
 

YouTube udostępnia Copyright Match narzędzie, które pomoże twórcom lepiej chronić swoje treści

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Narzędzie będzie skanować treści udostępniane w serwisie i sprawdzać, czy nowo dodany film nie jest kopią istniejącego już materiału. Twórcy, którzy z niego skorzystają, zostaną powiadomieni, gdy ich filmy pojawią się w YouTube i będą mogli sami zdecydować, jakie działania podjąć - nie muszą podejmować żadnych, ale mogą też skontaktować się z osobą, która zamieściła ją na swoim kanale i poprosić YouTube o jej usunięcie. 

YouTube uczula jednak, by przed wysłaniem prośby, przeanalizować każdy przypadek w celu potwierdzenia naruszenia. Prośby nie będą uzasadnione, jeśli treści należą do domeny publicznej albo zostały wykorzystana zgodnie z dozwolonym użytkiem lub podlegają innym wyjątkom od praw autorskich. W takich wypadkach nie wymagają bowie pozwolenia na ponowne wykorzystanie.

Czym proponowane rozwiązanie różnie się od ContentID? Właściciele praw autorskich korzystający z ContentID mogą podjąć więcej działań wobec osób, które je naruszyły: zablokować możliwość oglądania filmu; zarabiać na filmie, wyświetlając w nim reklamy, a w niektórych przypadkach dzielić się przychodami z przesyłającym oraz monitorować statystyki oglądalności filmu. 

Copyright Match korzysta z podobnej technologii, ale pomoże zwłaszcza tym twórcom, którzy mają problemy z tym, że ich filmy - po usunięciu - są ponownie publikowane w serwisie. 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.