20.06.2017 / Social media
 

YouTube walczy z ekstremistami

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Biuro Google w Londynie (fot. Google Press Room)
Biuro Google w Londynie (fot. Google Press Room)

YouTube stał się w ostatnim czasie przedmiotem bojkotu największych światowych marek, które zamroziły swoje budżety w obawie przed lokowaniem ich produktów w pobliżu kontrowersyjnych treści. Nie chcą być kojarzone z contentem, który szerzy nienawiść, obraża dane grupy społeczne, nawołuje lub aprobuje jakiekolwiek akty przemocy. I choć można się spierać, czy marki faktycznie troszczą się swoje bezpieczeństwo, czy zamierzają wykorzystać sytuację do renegocjacji stawek - YouTube właśnie wprowadził zmiany. 

Serwis współpracuje już z agencjami rządowymi, by sprawniej wyszukiwać materiały udostępniane przez ekstremistów, ale chce wprowadzić także własne narzędzia. Z jednej strony użyje do tego zautomatyzowanych, opartych na uczeniu maszynowym, systemów do wyszukiwania filmów zawierających przemoc, z drugiej - postawi na ludzi. Liczba tzw. użytkowników Trusted Flagger, czyli przeszkolonych ekspertów, którzy będą wyszukiwać brutalne nagrania, ma wzrosnąć.

YouTube nie pozwoli też na monetyzację kontrowersyjnych treści - nawet tych, które nie łamią w oczywisty sposób regulaminu, a jedynie budzą uzasadnione wątpliwości. Ich zasięg będzie konsekwentnie ograniczany.

Ofensywa Google nie ogranicza się wyłącznie do YouTube. Firma zapowiedziała już, że wspólnie z innymi gigantami - Facebookiem i Microsoftem - stworzy mechanizmy, dzięki którym mniejsi gracze na rynku również będą mogli włączyć się w walkę z ekstremistami. W przypadku Facebooka, który po amerykańskich wyborach znalazł się na celowniku polityków, oskarżających go niedostateczną walkę z tzw. fake newsami, taka decyzja wydaje się jak najbardziej naturalna. Mimo że wciąż - jaka firma technologiczne - odmawia wzięcia odpowiedzialności za rozpowszechniane w serwisie treści, presja polityków - także w Europie - jest zbyt silna, by Mark Zuckerberg i inni CEO z Doliny Krzemowej mogli ją lekceważyć.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
6ix
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.