Wystartował kolejny serwis analizujący ruch na stronach internetowych. Tym razem na badawczy celownik wzięto dane demograficzne.
Serwis agreguje dane demograficzne poprzez ankiety oferowane od czasu do czasu do wypełnienia dla użytkowników danej strony. By wyeliminować fałszywe wyniki (zbierane, na przykład, gdy ktoś wypełnia ankietę „na odczepnego”) CrowdScience ma oferować możliwość uczestnictwa w sondażu tylko tym użytkownikom, w przypadku których można wnioskować, że są naprawdę zainteresowani daną stroną. W celu ocenienia stopnia zainteresowania, CrowdScience najprawdopodobniej korzystała będzie z informacji o adresie IP i ilości odświeżeń danej witryny. Oprócz tego sondaże mają również być prezentowane w sposób nienachalny. Według autorów serwisu takie postawienie sprawy dostarczy naprawdę wiarygodnych wyników.
Prawdziwa wartość Crowd Science wyłoni się jednak dopiero wówczas, gdy zebrana zostanie wystarczająca ilość materiału badawczego. Produktem szczegółowej analizy sondaży są informacje o głównych trendach demograficznych wśród użytkowników danej witryny, które mogą zostać wykorzystane przez wydawców w celu ulepszenia treści, czy poprawienia targetowania reklam itp. Co ciekawe, CrowdScience umożliwia swoim klientom tworzenie tzw. „Media Kits”, zawierających wybrane rezultaty badań, które w estetycznej formie mogą zostać od razu wysyłane do reklamodawców.
Podstawowym problemem, który CrowdScience napotka na swojej drodze będzie prawdopodobnie konieczność rzetelnego wypełniania ankiet przez użytkowników. CEO serwisu, John Martin, liczy jednak na to, że większość ludzi będzie chciała wypełnić ankiety na stronach, którymi jest zainteresowana. Wyjaśnia również, że by badania były statystycznie miarodajne potrzeba od 800 do 1500 wypełnionych ankiet.
Konkurencją Crowd Science będą serwisy analizujące audytorium, takie jak, na przykład, Vizu, a także w pewnym stopniu Nielsen NetRatings.
Źródła: Techcrunch.com, Crowdscience.com
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Wspaniała dawka informacji dla rynku e-commerce. Takie informacje można wykorzystać na wielu polach: poczynając od (jak wspomniano wyżej) trafniejszego targetowania reklamy po wykorzystanie informacji do opracowania stereotypów w systemach rekomendacyjnych.<br /> <br /> Co do poprawności i wiarygodności ankiet wydaje mi się, że twórcy serwisu troszeczkę za optymistycznie podeszli to jakości wyników. Bez wartości dodanej mała szansa na dużą wiarygodność uzyskanych danych - takie są realia. Komu w dzisiejszych czasach chce się wypełniać ankiety Gemiusa? Szczególnie, gdy rzucają się przed oczy archaicznym popupem?