28.04.2009 / Startupy
 

SiePomaga.pl - też możesz pomóc

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Kilka dni temu oficjalnie wystartowała internetowa platforma, służąca do pomagania - SiePomaga.pl

SiePomaga.pl łączy w jednym miejscu ludzi, chcących wspierać szczytne cele, z organizacjami pozarządowymi, których misją jest niesienie pomocy. Każdy internauta może dołożyć swoją "cegiełkę", wpłacając dowolną kwotę na wybraną przez siebie akcję za pośrednictwem jednego z kilkunastu dostępnych systemów płatności.

Poza wsparciem finansowym Pomagacze mają również możliwość poprzeć fundację lub cel, oddając swoje głosy, klikając na banery dobroczynne oraz informując znajomych o tym, że mogą pomóc.

Twórcami serwisu są Patryk Urban - pomysłodawca i Adam Sobczak - anioł biznesowy całego przedsięwzięcia oraz spółka Netguru, która będzie odpowiadała za rozwój i opiekę techniczną nad projektem.

"Pomysł na serwis pojawił już na początku 2008 roku. Co ciekawe wpadł mi do głowy podczas oglądania debaty na temat finansowania w Polsce zabiegów In vitro" - opowiada Patryk Urban. "Kolejne miesiące upłynęły na szukaniu sposobu sfinansowania serwisu. Polecony przedsiębiorca z Olsztyna – Adam Sobczak - okazał się być najwłaściwszym kandydatem na anioła biznesu dla projektu. Adam też jest niemałym idealistą i osobiście zaangażował się w rozwój start-upu."

"Cieszymy się, że będziemy mogli przyczyniać się do jej rozwoju, wykorzystując nasze doświadczenia, związane z budowaniem społeczności internetowych. To dla nas cenne i bardzo satysfakcjonujące doświadczenie, tym bardziej, że temat publicznych zbiórek pieniędzy na cele charytatywne to wciąż dość dyskusyjna kwestia, traktowana przez wiele osób bardzo nieufnie. Mamy nadzieję to zmienić" - mówi Wiktor Schmidt z Netguru

Źródło: Netguru

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (4)
konrad pankiewicz
1. konrad pankiewicz 28.04.2009 / 21:15
Patryk powodzenia!
olo
2. olo, 213.120.249.*, 13.05.2009 / 16:59
cos podobnego juz chula w uk
http://www.justgiving.com/
oset
3. oset, 94.254.181.*, 15.05.2009 / 12:55
Życzę pomysłodawcą sporo cierpliwości, bo nie jest łatwo tak rozchulać Polaków, ale tego typu serwisy są potrzebne, żeby ludzie w końcu uwierzyli, że warto coś robić wspólnie dla jednego celu.
W nas Polakach trochę brak wiary w innych ludzi, bo wciąż na około robią nas w bambuko. Trzeba pokazywać idee, które poza celem mają w sobie pozytywną energię. Pomaganie może być przyjemne i może sprawiać radośc. I nie jest ważne czy robią to Inni, najważniejsze, czy robimy to My sami.
Pozdrawiam.
Marta Szczepańska
4. Marta Szczepańska 15.05.2009 / 13:25
Inicjatywa bardzo zacna, dla mnie lekko problematyczne jest tylko to, że cele mogą zgłaszać tylko organizacje a "zwykli" internauci mogą tylko pomagać. Rozumiem że chodzi o większą wiarygodność, ale z doświadczenia wiem że największe fundacje (typu Zdążyć z pomocą, TVN) mają tylu podopiecznych że raczej nierealne jest zgłoszenie wszystkich do serwisu, czy nawet zrobienie tego na indywidualną prośbę potrzebującej osoby, czy jej rodziny.

Konkretny przykład: w gronie najbliższych znajomych mam dwójkę chorych dzieci, które jak najbardziej kwalifikowałyby się do zgłoszenia do serwisu i są podopiecznymi fundacji - rozumiem że ich rodzice muszą się skontaktować z kimś z fundacji, które zbierają na ich rzecz pieniądze, a fundacja z serwisem, który ją weryfikuje? Dość skomplikowane i czasochłonne - prościej już założyć konto i uzyskać status aukcji charytatywnych na Allegro.

Model wspomnianego powyżej JustGiving jest moim zdaniem o tyle lepszy, że są tam cele zgłaszane i przez organizacje charytatywne, i przez "zwykłych" ludzi a do pomagania przecież i tak nikt nie zmusza, więc każdy wybierze cel, który jest dla niego wiarygodny. Zresztą od kilku lat funkcjonują na świecie podobne serwisy, w których są zbierane pieniądze tylko indywidualne cele bez udziału organizacji.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.