27.03.2009 / Startupy
 

Sugester pomoże udoskonalić twój projekt

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Nowy polski startup, bazujący na pomyśle aplikacji UserVoice pozwala w łatwy sposób pozyskać i zorganizować feedback dla twojego projektu internetowego.

Po zarejestrowaniu się w serwisie użytkownik może założyć własne forum sugestii dla swojego internetowego przedsięwzięcia. Na forum tym użytkownicy mogą zgłaszać błędy i sugestie, głosować na te najważniejsze oraz komentować pomysły innych.

Na tym jednak nie kończy się praca Sugestera. Każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje również specjalny widżet, który po umieszczeniu w kodzie serwisu poddawanego ocenie pozwala użytkownikom zgłaszać poprawki bez konieczności przechodzenia na strony Sugestera.

Aplikacja została stworzona przez nowo powstałą firmę Radgost z wykorzystaniem Ruby on Rails i działa w ramach Amazon Web Services.

Warto zauważyć, że niemal identyczny pomysł wdraża od pewnego czasu firma Netguru (twórcy m.in. Flakera). Serwis poznańskiej firmy Ulepszamy.pl mimo iż wciąż jest w fazie testów posiada już otwartą rejestrację.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (2)
Paweł Haltof
1. Paweł Haltof 30.03.2009 / 13:24
Trzeba pamiętać, że w mechanizmach typu ?Feedback? mamy do czynienia z dwoma różnymi możliwościami odpowiedzi uzytkowników: Online Voice of Customer (VoC) lub Feedback Form. Kluczowe jest zrozumienie różnych użyteczności jakie pełnią obie aplikacje: VoC jest zorientowana na obiektywną ocenę danej sekcji czy podstrony (oceń to co widzisz), druga - Feedback stawia na pomysły użytkowników (czyli wymyśl coś nowego lub zgłoś problem).

W pierwszej brakuje nam zdecydowanie zachęty podania własnych pomysłów, jednak oceny mogą dotyczyć węższego zakresu np. konkretnej podstrony. Oceny są też wyskalowane za pomocą wskaźników oceny strony. W efekcie mamy do czynienia z bardziej obiektywną oceną wielu miejsc zarówno na plus jak i na minus, o znacznie silniejszej mocy statystycznej.

W drugim pomyśle aplikacji VoC dla informacji zwrotnych dla użytkownika - wykorzystujemy po pierwsze mechanizm zorientowany na cały serwis, po drugie ? pokazujący wyłącznie możliwości wskazane przez użytkowników ? demokratyczny głos populacji. Można przypuszczać, że wskazania będą dotyczyły w większości problemów i błędów, natomiast będą spaczone pod kątem odniesienia do całości serwisu ? ocena dotyczy użyteczności niż sekcji (oceniamy raczej całość funkcji, a nie podstroję czy sekcję). Trzeba pamiętać, że mamy też do czynienia tylko z zaangażowanymi użytkownikami (tylko Ci są gotowi wystawić oceny), orientującymi się na sekcje, których używają i chcieli by je powiększać i rozbudowywać. W efekcie rozbudowujemy wyłącznie najpopularniejsze sekcje.

Tak czy inaczej, w obu spojrzeniach nie można zapomnieć o roli eksperta sprawdzającego jak proponowane funkcjonalności są oryginalne a jak powszechne w innych serwisach - by nie tworzyć upodobnień. Bez eksperta nie nadamy właściwej wagi zgłaszanym uwagą. Warto pamiętać, że jedynie 1% użytkowników w jest w stanie wymyśleć innowację. Nie należy więc liczyć, że takie narzędzie będzie służyło nowym odkrywczym pomysłom. Jest to skuteczny mechanizm do komunikacji z użytkownikiem i rozumienia społeczności, jednak to my bierzemy na siebie odpowiedzialność za strategię i rozwój. Jeśli chcemy robić coś innowacyjnego i nowego, czasem trzeba wytworzyć funkcje nie polecaną przez użytkowników lub bardzo mało popularną, wiedząc, że w użyciu okaże się bardzo przydatna.
adaczo
2. adaczo, 80.50.136.*, 23.10.2010 / 21:59
Wszystkie portale,które należą do Grupy WEB.
http://ofilmy.jcom.pl
webfilm.tk
http://on-line.cba.pl
http://samodzielni.jcom.pl
http://filmyonline.y0.pl
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.