Można już zobaczyć gotowy projekt Stadionu Euro2012 w Second Life, który zaprojektowała agencja FFCreation.
Opracowanie projektu trwało około miesiąca. FFCreation zakłada, że otwarcie nastapi na początku listopada.

Zadanie jest ambitne. Budowanie w SL ogromnych brył a szczególnie krzywizn i owali nie jest łatwe. W budowaniu w świecie SL bardzo pomaga na szczęście brak grawitacji, dzięki czemu niektóre konstrukcje mogą być naprawdę odważne.
Ogranicza jedynie ilość elementów, których można używać. Projektując budowniczy FFCreation muszą zadbać o względną prostotę formy. Żaden z elementow nie może być większy niż 10 metrów. Tekstury, którymi będą pokryte obiekty muszą być ponadto maksymalnie zoptymalizowane pod względem wagi, ma to bowiem wpływ na szybkość wczytywania całego obiektu w grze.
Mimo to agencja czerpie wzorce z najwyższej półki…Źródłem inspiracji dla projektu stadionu w SL były przepiękne projekty chińskich stadionów oraz projekty stadionów z RPA a zwłaszcza King Senzangakhona Stadium.
FFCreation chce, żeby użytkownik SL odczuł prawdziwy rozmiar stadionu olimpijskiego i dlatego realizuje projekt praktycznie 1:1, gdzie boisko ma rozmiar 90x45.
Stadion będzie miał nowoczesny, dynamiczny kształt, lekki i świetlisty, z dużą ilością obłych kształtów i szkła. Ma robić wrażenie rozmachem. Trybuny będą ustawione dookoła stadionu - tak jak na stadionach powyżej 20 000 widzów. Stadion posiadać będzie zaplecze biurowe oraz parking podziemny.
Przyjazny, futurystyczny i aerodynamiczny kształt stadionu sprzyjać będzie porozumieniu ponad wszelkimi podziałami, taka jest idea projektu. Założeniem jest pełna funkcjonalność Stadionu i jego atrakcyjność. Stadion ma wciąż pozytywnie zaskakiwać odwiedzających swoją nowoczesną infrastrukturą oraz wydarzeniami, które się będą na nim odbywać.


Następnym etapem będzie konstrukcja całego miasteczka sportowego. Wokół stadionu będzie tętnić życie. Pojawią się restauracje i sklepy.
Agencja zaprasza na stronę: www.eurofun2012.com, stale aktualizowaną. Właśnie powstała nowa zakładka „Second Life”, z której można dowiedzieć się więcej o samej grze, przeczytać krótki instruktarz o tym jak się zalogować do SL, dowiedzieć się o coraz większym znaczeniu SL, jakie nabiera dla rynku reklamowego.
Już za chwilę strona ukaże się w wersji ukraińskiej i niemieckiej.
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Piotrze, zasadnicze pytanie - czy to aby na pewno gra? Czy może rozbudowana wizualnie wersja chata, do wyżywania się również graficznie? :)
A nie pojechal po mnie nikt pewnie dlatego, ze nikt z tu obecnych w to nie gra :P
hm... w ten sposob dotad na Second Life nie patrzylem. Dla mnie to po prostu rozbudowane Simsy on-line ;)<br /> <br /> Niech jednak bedzie - potraktujemy to jako alternatywny sposob nawigacji po internecie. To ze do mnie nie dociera to malo istotne. Mysle, ze istotniejsze jest to, ze nie dociera to do wiekszosci internautow, ktorzy nie przepadaja za grami typu MMORPG. Chodz widzac ostatni trend - moze sie to zmieni. Moze ludzie sie zainteresuja co to jest to Second Life o ktorym ostatnio ciagle pisza.
<strong>Tomku</strong>, mówisz o bardziej ambitnych celach obecności w SL i tu się zgodzę. Dla projektów wykraczających poza "wystarczy po prostu być" SL może okazać się w przyszłości rozwojowy i unikalny.<br /><br /><strong>Piotrze</strong>, aż dziwie się, że jeszcze nikt nie pojechał po Tobie za to "granie w second life" :) SL to nie gra! To bardziej nowy rodzaj interfejsu użytkownika, alternatywny dla standardowej przeglądarki internetowej. A jak podaje Linden Lab w <span class="postbody">SL jest ok. 68.000 polskich użytkowników. To znaczy tyle jest zarejestrowanych kont. Ile jest osób, które podobnie jak Ty założyły konto tylko po to, aby raz uruchomić drugie życie? Tego niestety nie wiem.<br /></span>
SL daje sporo nowych możliwości ale "nauczenie" się ich trochę zajmie. Ciekawą możliwością jest na przykład badanie/testowanie ergonomii przestrzeni publicznej - widziałem case dotyczacy np. hotelu. Sa tez ciekawe case dotyczace ogolnie zbierania feedbacku na temat produktów. Byc moze takze sprawy zwiazane z elearning moga byc z powodzeniem rozwijane w SL. Trochę przykładów jest w prezentacji:<a class="non-html" href="http://www.slideshare.net/tkarwatka/second-life-workshop"> http://www.slideshare.net/tkarwatka/second-life-workshop</a>
zastanawiam sie kto wogole gra w to second life...<br /> <br /> znam dosyc duzo ludzi zwiazanych z komputerami. zawodowo i hobbystycznie. profesjonalistow i totalnych amatorow-graczy. jedna osoba kiedys to raz uruchomila... jakby ten stadion powstal w swiecie WoWa to co innego ;) tak to tylko PRowy szum
A co do samego projektu stadionu i ogólnie Second Life.<br /> <br /> Projekt ładny - zobaczymy jak będzie wyglądać jego wersja w SL bo na razie to mamy dziurę w ziemi:) Akcja PRowa podzielona na kilka etapów (rozpoczęcie budowy, odsłonięcie projektu, zakończenie budowy...) pokazuje do czego tak naprawdę nadaje się obecnie SL. Do generowania komunikatów prasowych właśnie.<br /> <br /> W tym momencie i jeszcze przez jakiś czas wybudowanie biura, ambasady, odwzorowanie miasta czy też stadionu gwarantuje publikację komunikatu i niezły szum mediowy (notatka na temat Krakowa w SL ukazała się nawet w Wyborczej). Ale co się stanie za rok , półtora - gdy obecność w "drugim życiu" nie będzie już niczym nowym? Czy wybudowanie czegokolwiek w SL będzie przynosić jakieś korzyści marce? Wg mnie nie. <br /> <br /> Postrzegam SL jako chwilową zajawkę, dzięki której niskim kosztem można zaistnieć w mediach i wywołać trochę szumu. Natomiast nie wróżę temu trendowi długiego życia.
Widać, że twórcy strony<a class="non-html" href="http://www.eurofun2012.com"> www.eurofun2012.com</a> czytają w trakcie pracy interaktywnie.com. Informacja przy <a class="non-html" href="http://www.eurofun2012.com/?nid=36">formularzu komentowania</a> jest identyczna jak ta, którą napisałem na potrzeby mojego serwisu:)<br /> <br /> <blockquote>Komentarze zawierające niekonstruktywną krytykę, obraźliwe lub nie związane z tematem mają sporą szansę na wycięcie. Szczególnie te anonimowe (bez imienia i nazwiska, nazwy firmy itp.)</blockquote>