Gemius z dwiema nominacjami w konkursie IAB Europe

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
© Syda Productions - Fotolia
© Syda Productions - Fotolia

Gemius otrzymał nominacje w dwóch kategoriach w tegorocznej edycji konkursu IAB Europe Research Awards. Szansę na statuetkę ma gemiusAdReal - narzędzie, które dostarcza informacji o tym, jak internauci oglądają reklamy.

Firma ma szanse na wygraną w kategoriach: badanie internetu (ang. audience measurement) oraz badanie postaw i zachowania konsumentów (ang. consumer attitudes and behaviour).

- Narzędzie gemiusAdreal miało swoją premierę rok temu dlatego bardzo cieszy nas fakt, że tak szybko zostało docenione przez europejską branżę online. Jego wdrożenie zaczynaliśmy od rynku polskiego, a dziś korzystają z niego także klienci w Niemczech, Rumunii, na Ukrainie i w Rosji - mówi Piotr Ejdys, prezes Gemiusa. - Nominacje w konkursie IAB Europe to dla nas ogromna motywacja i powód do dumy. Nasza technologia to rozwiązanie unikatowe w skali świata, dlatego jeszcze w ubiegłym roku zgłosiliśmy je do urzędu patentowego w USA - dodaje Ejdys.

- Tworząc badanie gemiusAdReal, od początku byliśmy przekonani, że to rewolucyjny produkt, wnoszący na rynek nową jakość - tłumaczy Marta Sułkiewicz, która w Gemiusie odpowiada za rozwój badania reklamy online. - Nasze dane stanowiły ważny głos w dyskusjach o niezależnym pomiarze viewability, czyli widoczności reklamy w polu widzenia użytkownika serwisów amerykańskich gigantów, jak Facebook czy YouTube. Są źródłem cennych informacji dotyczących zagadnień brand safety w dobie zakupu reklamy typu programmatic. Dzięki temu marketerzy, agencje, wydawcy i organizacje branżowe otrzymali szansę poszerzenia swojej wiedzy o rynku reklamy online i ujrzenia go w pełnym świetle - wyjaśnia Sułkiewicz.

W kategorii badanie internetu Gemius konkuruje z comScore, Dotmetrics - Fistnet d.o.o. czy Mediametrie. W kategorii związanej z badaniem postaw i zachowania konsumentów przeciwnikami Gemiusa są: AOL, EDAA, Optimum Media Direction SLU i Quantcast. Wyniki konkursu poznamy podczas kongresu Interact 23 maja br. w Amsterdamie. 

Gemius ma na swoim koncie już dwa zwycięstwa w konkursie IAB Europe. Rok temu dostał nagrodę za metodologię pozwalającą na produkcję danych dziennych, prezentujących oglądalność stron WWW z dnia na dzień (Overnight). Dwa lata temu odebrał statuetkę za najlepszy projekt badawczy w Europie, dzięki któremu wydawcy mogą poznać swój całkowity zasięg ze wszystkich urządzeń (Behavioral Panel Synthesis, BPS).

 Zwycięzców poznamy 23 maja podczas kongresu Interact w Amsterdamie.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
TAGI

Gemius


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.