Polscy internauci stają się Prosumentami

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Ponad połowa internautów sugeruje się opiniami innych użytkowników sieci podejmując decyzję zakupową - wynika z badania zrealizowanego przez firmę Gemius SA na potrzeby konferencji 2nd Interactive Marketing Meeting. Największy wpływ na decyzję mają komentarze na aukcjach oraz opinie w sklepach internetowych. Badanie wskazuje, jaką rolę odgrywają internauci w procesie poszukiwania i tworzenia informacji o markach.

Aż 82% internautów spotkało się z opiniami innych użytkowników na temat marek, produktów i usług, które kupili lub o których słyszeli. Głównym źródłem tych informacji są opinie na aukcjach i w sklepach internetowych wyprzedzając porównywarki cen i pozostawiając w tyle fora i listy dyskusyjne, portale społecznościowe czy blogi. O roli tych informacji w procesie zakupowym stanowi fakt, że 67% internautów trafia na opinie na temat produktów w momencie planowania zakupu. Ponad połowa z nich uznała, że informacje te są pomocne w podjęciu decyzji zakupowej.

Pełne wyniki badania zostaną upublicznione podczas konferencja 2nd IMM, która odbędzie się w styczniu 2008 w Spale. Informacje zawarte w raporcie będą punktem wyjścia do dwudniowej dyskusji na temat strategii marketingu interaktywnego skierowanego do aktywnych internautów – PROSUMENTÓW.


Program merytoryczny 2nd IMM został opracowany przez Grupę Interaktywną działającą w ramach Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego. Współorganizatorem konferencji jest firma IDG Poland.

Więcej informacji o 2nd IMM na stronie.
  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
NuOrder
6ix
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.