Polscy internauci stają się Prosumentami

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Ponad połowa internautów sugeruje się opiniami innych użytkowników sieci podejmując decyzję zakupową - wynika z badania zrealizowanego przez firmę Gemius SA na potrzeby konferencji 2nd Interactive Marketing Meeting. Największy wpływ na decyzję mają komentarze na aukcjach oraz opinie w sklepach internetowych. Badanie wskazuje, jaką rolę odgrywają internauci w procesie poszukiwania i tworzenia informacji o markach.

Aż 82% internautów spotkało się z opiniami innych użytkowników na temat marek, produktów i usług, które kupili lub o których słyszeli. Głównym źródłem tych informacji są opinie na aukcjach i w sklepach internetowych wyprzedzając porównywarki cen i pozostawiając w tyle fora i listy dyskusyjne, portale społecznościowe czy blogi. O roli tych informacji w procesie zakupowym stanowi fakt, że 67% internautów trafia na opinie na temat produktów w momencie planowania zakupu. Ponad połowa z nich uznała, że informacje te są pomocne w podjęciu decyzji zakupowej.

Pełne wyniki badania zostaną upublicznione podczas konferencja 2nd IMM, która odbędzie się w styczniu 2008 w Spale. Informacje zawarte w raporcie będą punktem wyjścia do dwudniowej dyskusji na temat strategii marketingu interaktywnego skierowanego do aktywnych internautów – PROSUMENTÓW.


Program merytoryczny 2nd IMM został opracowany przez Grupę Interaktywną działającą w ramach Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego. Współorganizatorem konferencji jest firma IDG Poland.

Więcej informacji o 2nd IMM na stronie.
  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.