
Otwarcie imprezy zainaugurował Donald Tusk.
Polska jest partnerem strategicznym tegorocznej edycji targów, których głównym tematem w tym roku jest "Shareconomy", czyli rozwiązania współdzielone. W latach poprzednich w centrum uwagi znalazły się "Cloud" - architekturze chmury (2011) i Managing Trust, czyli zarządzaniu zaufaniem (2012).
Podczas inauguracyjnego przemówienia premier podkreślił, że nowe technologie muszą służyć wolności człowieka, a nie jej zagrażać, o co zadbać powinni szczególnie politycy.
Powiedział też, że w latach 2014-2020 Polska planuje - w ramach specjalnego programu operacyjnego Polska Cyfrowa - głównie ze środków UE wydać 2,5 mld euro na rozwój cyfrowy. Część z tych środków będzie przeznaczona na zwiększenie dostępu do internetu tak, żeby wszystkie gospodarstwa dysponowały łączem o prędkości powyżej 30 Mb/s. Tusk akcentował również osiągnięcia Polski w obszarach związanych z nowymi technologiami - powiedział m.in. że bardzo szybko rozwija się handel internetowy i w 2012 roku obroty w tym segmencie wyniosły około 5 mld euro.
Targi CeBIT to jedno z największych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego i gospodarki cyfrowej na świecie. Targi rokrocznie przyciągają setki tysięcy zwiedzających z całego świata. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział przeszło 4 tysiące wystawców z 70 krajów, a ich ekspozycje obejrzało ponad 310 tys. osób. W tym roku do Hanoweru udało się ponad 200 wystawców z Polski.
– Dzięki temu, że Polska została krajem partnerskim CeBIT, my Niemcy możemy zobaczyć niesamowity rozwój Polski i to, jak jest wykorzystywany do tworzenia nowych miejsc pracy – powiedziała podczas otwarcia targów kanclerz Niemiec Angela Merkel. Polski rząd chce wykorzystać strategiczne partnerstwo, by wypromować firmy teleinformatyczne nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie.
– CeBIT to jest wielkie wydarzenie dla Polski, dlatego że po raz pierwszy jesteśmy partnerem tak wielkiego wydarzenia w branży – mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, współorganizatora polskiej obecności na targach. – Ale to nie tylko udział przedstawicieli polskiego rządu w oficjalnych wydarzeniach. Zorganizowaliśmy dla przedsiębiorców z kraju miejsce wystawowe, na którym będziemy pokazywać polskie produkty i prezentować polskie firmy z branży teleinformatycznej. Organizujemy również spotkania biznesowe dla polskich przedsiębiorców.
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»