Za nami piąty KrakSpot

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Wczoraj odbyła się piąta edycja krakowskich spotkań branży internetowej. Zapraszamy na krótką relację z imprezy.

Na pierwszy ogień organizatorzy KrakSpot zaserwowali serię krótkich prezentacji w modelu Pecha Kucha. Swoje 20 slajdów zaprezentował Mateusz Tułecki, który pod Wawelem promował wrześniową konferencję InternetBeta i inne inicjatywy podejmowane w Rzeszowie. Niestety nie poznaliśmy nazwisk kolejnych zagranicznych prelegentów, jacy zaprezentują się jesienią w Rzeszowie, za to poznaliśmy oczekiwania finansowe niektórych "grubych ryb" branży. Mateusz zdradził, że negocjacje z jednym z potencjalnych gości zakończyły się na kwocie... 30-40 tysięcy euro za godzinę wystąpienia.

Piotr Pyciński starał się zachęcić uczestników do korzystania z oprogramowania Open Source w odpowiedzi na prezentację Tomka Wesołowskiego z Empathy Interactive, który na poprzednim KrakSpocie krytykował wykorzystywanie wolnego oprogramowania w projektach komercyjnych. Na scenie obeszło się jednak bez rękoczynów i panowie zdołali wypracować (wraz z publicznością) wspólne zdanie na temat otwartych standardów.

Łukasz Kaliciński opowiedział o swoim startupie - iWish.pl, czyli aplikacji do tworzenia rozbudowanych list życzeń, którymi mogą podeprzeć się nasi znajomi gdyby przypadkiem nie wiedzieli, że na najbliższe urodzimy koniecznie chcemy dostać nową konsolę PlayStation.

Na koniec pierwszej części KrakSpota, dwóch "maniaków" - Jan Blinstrub i Paweł Żmuda odpowiedzieli na pytanie co zrobić, by zbudować cenioną sieć blogów bez wydawania pieniędzy na promocję. Panowie pochwalili się odwiedzalnością na poziomie 200 000 użytkowników miesięcznie i zdradzili, że do końca roku - mimo dość licznej konkurencji - chcą osiągnąć okrągłe 500 000.

Następnie przyszedł czas na prezentacje pełnowymiarowe, w trakcie których głos zabrali Carolina Pietyra i Filip Kopij z DiGi Media Store oraz Jakub Krzych z Adtaily i Michał "Ols" Olszewski z Gazeta.pl. Pierwsza para przybliżyła nieco kulisy współpracy domów mediowych z agencjami interaktywnymi, natomiast Kuba i Michał zaprezentowali krakowskiej publiczności system Adtaily - jego założenia, sposób działania oraz pierwsze efekty. O te ostatnie można było zapytać osobiście pierwszych testerów Adtaily - na sali obecny był zarówno Maciek Budzich (blog.mediafun.pl), jak i Grzegorz Marczak (Antyweb.pl). Trzeba uczciwie przyznać, że prezentacja Adtaily wzbudziła wśród zebranych największe zainteresowanie - pytaniom nie było końca, a organizatorzy musieli z bólem serca przenieść pasjonującą dyskusję do kuluarów.

Na koniec mikrofon przejęli przedstawiciele Nocy Informatyków, która w ten weekend odbędzie się w stolicy Małopolski oraz ekipa łódzkiego startupa Listonic.pl. Jeżeli ktoś chce sprawdzić się w takich konkurencjach jak rzut dyskiem (twardym) lub zaciskanie kabla sieciowego na czas (a przy okazji posłuchać kilku ciekawych wykładów) koniecznie powinien pojawić się w piątek na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jeżeli dodatkowo chcecie zrobić zapasy jedzenia (i picia) przed całonocnymi zmaganiami informatyków możecie skorzystać z Listonica, który - jak twierdzą twórcy - znacząco ułatwia proces zapamiętania listy zakupów. Dopóki znajduje się on w fazie beta musimy wierzyć im na słowo oraz wziąć pod uwagę fakt, iż zdołali przekonać do swojego pomysłu jeden z funduszy VC, który postanowił zainwestować w ich projekt.

Wkrótce postaramy się zamieścić najciekawsze prezentacje z piątego Krakspota.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.