To międzynarodowe wydarzenie poświęcone treściom audiowizualnym.
- O drugim ekranie mówimy, gdy oglądając film lub koncert uruchamiamy tablet lub telefon komórkowy i równolegle otrzymujemy dostęp do nowych treści, możemy dowiedzieć się czegoś o jego twórcy lub wykonawcy, kupić i pobrać on-line piosenkę, dowiedzieć się kto ten koncert w tym samym czasie ogląda i podzielić się komentarzami - mówi Olgierd Cygan z agencji reklamowej Digital One, która jest jednym z organizatorów festiwalu.
Pierwszego dnia odbyła się Filmteractive Conference - czyli konferencja poświęcona tematyce second screen. Wśród prelegentów wystąpili miedzy innymi:
- Patrice Slupowski, wiceprezes oddziału New Growth Businesses Division w grupie Orange, który opowiadał o fenomenie wzrostu, jeśli chodzi o konsumpcję video w sieci.
-Isa Ostertag, szefowa w dziale New Media w ZDF przekonywała publiczność, że eksperymentalne i niszowe projekty są tak samo ważne jak innowacyjne projekty dla publicznych stacji telewizyjnych.
-Olgierd Cygan, główny udziałowiec i Prezes Zarządu agencji interaktywnej Digital One przekonywał, że wprowadzanie branded content do różnych rozwiązań medialnych powinno być opatrzone pewnymi regułami.
-Alex Hryniewicz, brytyjski producent aplikacji multiplatformowych z Maverick TV, opowiadał o tym jak ważne jest zapewnienie publiczności dodatkowych treści przy okazji programów telewizyjnych.
Poza tym w konferencji wzięli udział: Yifat Fouchs (Screenz, Israel), Carsten Witt (Ooyala, Niemcy), Frank van Oirschot (Ex Machina, Holandia), Renaud Fuchs (Second Screen Society Report, Wielka Brytania), Mariusz Stecki (TVP, Polska), Szymon Karbowski (TOYA, Polska), Simon Staffans (Media City, Finlandia).
Drugi dzień Filmteractive poświęcony był twórcom treści audiowizualnych. W pierwszej połowie dnia odbył się Filmteractive Market - pierwsze targi treści interaktywnych i crossmedialnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Spośród 35 projektów, które napływały na Market z rożnych państw europejskich i Kanady, międzynarodowe jury wybrało osiem najlepszych. Finałowa ósemka miała okazję zaprezentować się przed publicznością Filmteractive.
Tegorocznym zwycięzcą jest transmedialny projekt narracyjny Nullpunkt z Estonii. Zwycięzcy otrzymali ufundowaną przez HBO nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. Jednakże, najważniejsze są kontakty, które zdobyli podczas imprezy. Filmteractive to miejsce spotkań ekspertów z branży z całej Europy. Nasz projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem, mieliśmy okazję przeprowadzic kilka rozmów na temat ewentualnej współpracy przy dalszym rozwoju projektu - opowiada TĂľnis Vassar, jeden z twórców Nullpunkt.
W drugiej połowie dnia odbył się Filmteractive Festival - część poświęcona twórcom najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektów filmowych, crossmedialnych czy sztuki cyfrowej. Gośćmi Filmteractive Festival byli:
- Dr Christa Sommerer (Austria),Profesor Kunstuniversität Linz, zaprezentowała projekty interaktywne digital art I interaktywne interfejsy, które od ponad 20 lat tworzy wspólnie ze swoim partnerem Laurent Mignonneau.
-The Kissinger Twins (UK | Polska) Laureaci Webby Awards 2013 za najlepsze wideo interaktywne. Ich projekt The Trip to połączenie filmu interaktywnego, sztuki fotograficznej i koncept albumu nagranego przez Andrzeja Smolika.
- Adipat Virdi (Transmediasphere, UK), producent transmedialny, zaprezentował swój projekt âSearching” i opowiedział jak ważne jest tworzenie ciekawych projektów, których celem jest angażowanie odbiorcy.
-Arseny Vesnin (Designcollector, Rosja), który zaprezentował prace najlepszych artystów motion design z Rosji
Dodatkową atrakcja podczas drugiego dnia Filmteractive były warsztaty przeprowadzone przez ekspertów ze szwedzkiej szkoły– Hyper Island. Warsztaty What is your perspective on Branded Content? cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli polskiej branży reklamowej i multimedialnej. W sumie wzięło w nich udział prawie 60 osób, które wspólnie zastanawiały się jak tworzyć dobry i efektywny Branded Content.
Podczas Filmteractive 2013 rozstrzygnięto organizowany przez Million You konkurs na najciekawsza interpretacje wiersza Juliana Tuwima - RanyJulek. Zwyciężył film pt. Wolność autorstwa Tomasz Byliny ze Świdnika. Natomiast nagrodę specjalna współfinansowaną przez Urząd Miasta Łodzi otrzymał film Lot na księżyc autorstwa Macieja Pestki z Gdańska. Wszystkie filmy oraz szczegółowe wyniki konkursu można zobaczyć na stronie internetowej.
Organizatorami Filmteractive są: Fundacja Media Klaster, Agencja Digital One oraz Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Teatralna i Telewizyjna im. Leona Schillera w Łodzi.
Wydarzenie współfinansowane było między innymi przez: The Northern Dimension Partnership on Culture, British Council, Urząd Miasta Łodzi oraz Austriackie Forum Kultury. Filmteractive zostało objęte patronatem honorowym: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Prezydenta Miasta Łodzi.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»