
Jak podkreślają organizatorzy – Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, komitet zmienił w tym roku kategorie na bardziej nowoczesne, odpowiadające obecnym trendom dotyczącym tak planowania mediów, jak i samych działań mediowych. Zmiany były konieczne, aby dostosować konkurs do zmieniającego się rynku mediów i reklamy. Na nowo opracowane kategorie umożliwiają zgłaszanie prac, które dotychczas "nie mieściły się" w kategoriach konkursowych. Ma to zachęcić do uczestnictwa podmioty, które nie brały udziału w poprzednich edycjach konkursu - agencje reklamowych, interaktywne, grupy ambientowe, itd. Wzorowano się na kategoriach podobnych konkursów z Walencji, Nowego Yorku, Dubaju czy Cannes.
- Nie rezygnowaliśmy z żadnego aspektu, z żadnej kategorii – zostały one jedynie rozbudowane, inaczej doprecyzowane – podaje Anna Zimecka, Project & PR Director w SAR. Przykładowo, w poprzednich edycjach funkcjonowała kategoria "Innowacyjne wykorzystanie telewizji", obecnie jest mowa o innowacyjnym wykorzystaniu treści video. Zawierają się w tym zarówno klasyczne przekazy TV, ale również wszelkie kanały (Internet, komórki, ekrany w taxi, w sklepach, na lotniskach itp.), gdzie podobne przekazy są obecnie umieszczane. Wydzielono również jako nowe podkategorie kampanie non-profit, czyli w rozumieniu organizatorów konkursu kampanie, których twórcy zrezygnowali z wynagrodzenia, a ich działania mieszczą się w ramach tzw. "czynu społecznego".
Warto poświęcić nieco miejsca przybliżeniu kilku spośród nowych kategorii. "Innowacyjna strategia zintegrowana", "Odwaga w planowaniu mediów", oraz "Przełamywanie schematów komunikacyjnych w kategorii produktowej" to kategorie tworzone z perspektywy klienta, odbiorcy przekazu medialnego. - Konsumenci nie kupują samych mediów, lecz strategie komunikacyjne, odwagę w planowaniu, chcą przełamywania standardów komunikacyjnych - podkreśla Anna Zimecka. - Ich interesuje nie gdzie, lecz jak osiągnąć sukces rynkowy. Nowe kategorie wychodzą naprzeciw tym tendencjom i potrzebom klientów.
Kolejną nową kategorią jest „Best Use of Content”, do której będą zgłaszane kampanie, w których ważnym elementem działania było powiązanie przekazu reklamowego z treściami w danym medium, bądź których elementem było stworzenie i wykreowanie takich treści przez medium lub konsumentów. - Dużo się o tym mówi, zachwycają pomysły zrealizowane w ten sposób – my również chcieliśmy mieć w konkursie prace zrealizowane w ten sposób – podkreśla Anna Zimecka.
Jeśli chodzi o kategorie, do których zgłaszają prace media, na uwagę zasługują „Cross-medialna platforma budowy i dystrybucji treści” oraz „Best use of Content”, które stanowią wyraz trendu konwergencji mediów, wzajemnego przekazywania treści pomiędzy nimi.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Firma MENTAX powstała w 2005 roku. Posiadamy ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania na...
Zobacz profil w katalogu firm »
Tworzymy kampanie performance marketingowe nastawione na realizację celów internetowych m.in. w Google, na...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Specjalizujemy się w marketingu efektywnościowym. Dzięki doświadczeniu naszych specjalistów tworzymy kampanie,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »