6.02.2009 / Wyszukiwarki
 

Wciąż jest miejsce na nowe Google?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Według najnowszego badania Forrester Resarch, lojalność użytkowników wobec wyszukiwarek internetowych jest niższa, niż wobec innych witryn w sieci. Okazuje się więc, że potencjalny "Google killer" nie jest bez szans w starciu z gigantem z Moutain View.

Historię internetu łatwo podzielić na okres przed-google'm i po-google'u. Obecnie żyjemy oczywiście w tej drugiej epoce cyfrowych dziejów, która na pozór wydawać się może bardziej "oświecona" (dzięki wszystkowidzącemu oku jedynej słusznej wyszukiwarki). Jednakże jak zbadali analitycy Forrester Research, lojalność użytkowników wobec wyszukiwarek internetowych jest bardzo niska, w związku z czym stosunkowo prosto jest "zabić króla", przynajmniej na polu wyszukiwawczym.

Ponad połowa respondentów zbadanych przez Forrestera przyznała, że korzysta z różnych wyszukiwarek internetowych. Zaledwie 20 proc. badanych korzystało wyłącznie z Google'a, 8 proc. wyłącznie z Yahoo, 3 proc. z AOL a 1 proc. wyłącznie z wyszukiwarki MSN.W badaniu udział wzięło prawie 5 000 amerykańskich internautów, a ich aktywność w wyszukiwarkach zbadano przy użyciu ankiety, a nie oprogramowania śledzącego.

Ciężko jednak nie zgodzić się z faktem, że Google wypracowało silną pozycję na tle innych wyszukiwarek, również kwestii pozyskiwania nowych użytkowników. Wedłg comScore, w ciągu całego ubiegłego roku wyszukiwarce Google zadano prawie 85 mld zapytań, co oznacza niemal 90-procentowy wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Według danych Forrestera zapytania wysyłane do Google'a to aż 59 proc. zapytań zdawanych wszystkim światowym wyszukiwarkom w ogóle.

Skąd zatem wniosek, o możliwości ewentualnego strącenia Google'a z piedestału? Okazuje się, że podczas gdy większość badanych korzysta z tej wyszukiwarki poszukując informacji na konkretny temat, uznaje ją jednocześnie za mało użyteczną jeśli chodzi o informacje bieżące, finansowe i treści multimedialne. W tych dziedzinach tematycznych zdecydowanie przoduje Yahoo i MSN.

Źródło: Brandweek.com
Zdjęcie do polecanych: http://flickr.com/photos/manfrys/2226178289/

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (3)
online
1. online, 83.6.93.*, 06.02.2009 / 11:20
Biorąc pod uwagę rosnącą świadomość internautów o działaniach Google i teorii/praktyce inwigilacji każdej jednostki, uważam że konkurencja która by wykorzystała te i inne fakty w swoich działaniach marketingowych, mogłaby naprawdę narobić zamieszania :)
Michał Herok
2. Michał Herok 06.02.2009 / 15:56
Bardzo ciekawe badania, jak zresztą pozostałe Forrestera. Konkurencja dla Google? Dlaczego nie? Aczkolwiek nie lada zadanie do zrealizowania.

Jestem bardzo ciekaw jakby badania wypadły na obszarze Polski. Z pewnością lojalność Polaków do Google jest dużo wyższa, nie mówiąc już o samym zasięgu.
Błażej Abel
3. Błażej Abel 08.02.2009 / 18:27
Otóż to. Badania były przeprowadzone w Stanach, gdzie jest kilku graczy na rynku. O popularności może świadczyć fakt, że "nasza klasa" była w 2008 roku 7 najpopularniejszą frazą w Google Zeitgeist2008 . I pomyśleć, że w Polsce jest tylko 14mln internautów :)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.