OpenAI ogłosiło dzisiaj, że subskrybenci ChatGPT Plus, czyli chatbota w wersji premium, mogą korzystać z nowej funkcji w aplikacji ChatGPT o nazwie Browsing, która umożliwia korzystanie z Binga w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania.
ChatGPT a wyszukiwarki na iOS i Androidzie
Przeglądanie można włączyć, przechodząc do sekcji Nowe funkcje w ustawieniach aplikacji, wybierając „GPT-4” w przełączniku modeli i przechodząc do „Przeglądaj za pomocą Binga” z rozwijanej listy. Przeglądanie jest dostępne zarówno w aplikacjach ChatGPT na iOS, jak i na Androida.
OpenAI twierdzi, że przeglądanie jest szczególnie przydatne w przypadku zapytań dotyczących bieżących wydarzeń i innych informacji, które „wykraczają poza oryginalne dane treningowe”. Kiedy przeglądanie jest wyłączone, wiedza ChatGPT kończy się na 2021 roku.
Przeglądanie — które Microsoft i OpenAI wcześniej ogłosiły, że pojawi się w tym roku — co pewnością czyni ChatGPT bardziej użytecznym asystentem, szczególnie do researchu. Wcześniej zadawanie pytań ChatGPT, takich jak „Kto wygrał kobiecy turniej March Madness 2023?” było bez sensu.
Ograniczenie wyszukiwania ChatGPT - nie skorzystasz z Google
Ale ograniczenie możliwości wyszukiwania ChatGPT do Binga wydaje się być posunięciem nieco ryzykownym z punktu widzenia użytkownika, choć motywacje biznesowe są oczywiste. OpenAI ściśle współpracuje z Microsoftem, który zainwestował w startup ponad 10 miliardów dolarów, co jednak nie zmienia faktu, że pozycja Binga jest daleko w tyle za pozostałymi wyszukiwarkami.
Microsoft niewątpliwie nadal ulepsza algorytmy Bing, ale problem z nową funkcją przeglądania ChatGPT polega na tym, że kiedy Bing nieuchronnie się poślizgnie, użytkownicy nie będą mieli żadnych alternatyw do wyboru.
Według niedawnych badań Gartnera, aż 45 proc. firm na świecie po upublicznieniu ChatGPT zwiększyło swoje budżety na inwestycje w rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję, a 19 proc. jest już na etapie ich pilotażowego wdrożenia lub w pełni je zaimplementowało. Liczba wdrożeń może wkrótce znacząco wzrosnąć, bo aż 70 proc. firm ewaluuje obecnie potencjalne zastosowania generatywnej AI. Wiodącą platformą umożliwiającą tworzenie takich rozwiązań jest OpenAI, która niedawno została także dodana do Microsoft Azure.
Google, Microsoft i ChatGPT
Microsoft jest obecnie liderem wyścigu technologicznego w obszarze AI dzięki swojej inwestycji na początku 2023 roku w OpenAI, twórcę słynnego ChatGPT. Do tej pory firma zintegrowała to środowisko z wyszukiwarką Bing oraz oprogramowaniem wspomagającym współpracę Teams. Dodatkowo Microsoft zainwestował w narzędzie do tworzenia aplikacji bez kodowania Builder.ai, a ostatnio udostępnił także OpenAI w chmurze Azure. I to właśnie integracja środowiska OpenAI z Azure jest uznawana za potencjalnie najważniejszy ruch giganta z Redmonta w wyścigu po fotel lidera na globalnym rynku AI.
- Udostępnienie OpenAI w Azure jest jedną z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o rozwój AI przez Microsoft, bo pozwala tej firmie zostać głównym dystrybutorem zaawansowanych rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję dla biznesu. Już w pierwszym kwartale br. około 2500 firm i organizacji zaczęło używać OpenAI w Azure – mówi Andrzej Wyszomierski, Head of Service Delivery w Crayon.
Jak przekonuje przedstawiciel Crayon, te liczby będą bardzo szybko rosły, na co wskazują nie tylko badania Gartnera, ale także szacunki firmy doradczej McKinsey & Company. Według jej danych, do 2030 roku 70% organizacji będzie używać narzędzi AI w różnej formie, wnosząc do globalnej gospodarki ok. 13 miliardów dolarów dodatkowej wartości.
Zdaniem McKinsey, ci, którzy najwcześniej wdrożą rozwiązania oparte o AI do zautomatyzowania lub usprawnienia różnych procesów w swojej organizacji, zyskają na tym najwięcej. Pierwsze firmy z narzędziami AI przez najbliższe 5-7 lat mogą zwiększyć swoje wolne przypływy pieniężne (FCF) o nawet 122%. Z kolei te, które będą czekać dłużej z wdrożeniami, mogą liczyć na wzrosty tego wskaźnika jedynie o 10%. Firmy, które nie będą korzystały z AI, muszą się liczyć ze spadkami FCF o około 20%.
Pobierz ebook "Ebook: Jak skutecznie sprzedawać w internecie"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»