henryk szatkowski
henryk szatkowski 2014-01-14 09:26:13

Comarch ERP e-sklep z zagranicy

W dzisiejszym komunikacie prasowym Łukasza Majewskiego, Specjalisty ds. public relations w Comarch SA pojawia się informacja, że Comarch, który obecny jest na rynku cloud computing od ponad 13 lat, posiada rozbudowaną ofertę systemów klasy ERP oraz e-commerce, świadczonych z własnych centrów danych zlokalizowanych w Polsce, Francji i Niemczech.

W tych trzech krajach działa już niespełna 800 sklepów internetowych opartych na platformie Comarch ERP e-Sklep. Znakiem rozpoznawczym e-sklepów od Comarch jest ich ścisła integracja z systemami klasy ERP, dzięki której właściciel sklepu internetowego może w znacznym stopniu zautomatyzować procesy logistyczne związane ze sprzedażą.

Najświeższym przykładem międzynarodowej realizacji takiego projektu jest uruchomienie nowego sklepu internetowego www.lxs-bike.de dla niemieckiego klienta International BIKE T&D UG. Ta bardzo dynamicznie rozwijająca się firma z Drezna, założona ponad dwa lata temu, działa wyłącznie na rynku e-commerce, na którym oferuje rowery i osprzęt do nich. International BIKE T&D UG od początku swej działalności pracuje także na systemie Comarch ERP Altum. Firma swój e-sklep przeniosła do Comarch Data Center w Dreźnie, które zostało uruchomione z końcem kwietnia 2013 roku.

"Mimo, że polski rynek e-commerce rośnie* najszybciej w Unii Europejskiej, mamy jednak wciąż sporo do nadrobienia w stosunku do dojrzałych zachodnich gospodarek. W Niemczech działa już 100 tysięcy, a we Francji nawet 117 tys. e-sklepów. Mimo nieznacznie niższej dynamiki wzrostu, wartość rynku e-commerce w tych krajach jest nadal ponad 7-krotnie wyższa niż w Polsce" zauważa Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarch, dyrektor Sektora ERP.

*W naszym kraju działa już 14 tysięcy sklepów internetowych, a łączna wartość polskiego rynku e-commerce w roku 2013 wyniosła 26 mld zł, co stanowi ponad 4 proc. wartości całego rynku sprzedaży detalicznej. Dynamika wzrostu na poziomie 24 proc. jest równie imponująca i najprawdopodobniej zostanie utrzymana w latach 2014-2015.

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2021 interaktywnie.com. All rights reserved.