2018-05-22 15:31:10

RODO w e-mail marketingu. Oto, jak właściwie pozyskiwać niezbędne zgody

Zobacz komentowany artykuł

 1 / 1 
Szymon
1. Szymon 24.10.2018 / 15:43
W pierwszej części artykułu czytam:
"Dlatego zgody nie są wymagane, gdy:
piszemy wiadomość na publicznie dostępny adres (np. jan.kowalski@nazwadanejfirmy.pl) w celu, dla którego jest on podany - na niektórych stronach internetowych widnieje taki adres, by na niego wysyłać np. zapytania reklamowe lub oferty; "

natomiast dalej:
"
Skoro już wiemy, że wymagana jest zgoda na wysyłanie newsletterów i mailingów(...)"

Pytanie brzmi:
Czy utworzenie bazy adresów email zawierającej wyłącznie ogólnodostępne adresy email zebrane ze stron internetowych firm i wysyłanie na te adresy oferty bez uprzedniej zgody jest zgodne z prawem?

eryk
2. eryk 24.10.2018 / 21:39
prawdopodobnie tak. problemem bedzie jednak w sytuacjaxh spornych udowodnienie, ze adres byl upubliczniony wlasnie w celach marketingowych. najlepiej zrobic sobie screany.
kyvaith
3. kyvaith 07.11.2018 / 15:09
Czy zgodne z rozporządzeniem RODO jest wysłanie oferty handlowej na indywidualny (imienny) służbowy adres e-mail, który nie jest ogólnodostępny a został "odgadnięty" przez osobę wysyłającą ofertę?
redakteeeeryt
4. redakteeeeryt 02.01.2020 / 19:21
nie można wysyłać na odgadnięty adres. musisz udowodnić, że miałeś zgodę, albo adres do tego służył, żeby oferty wysyłać. tak sobie nie można. ale można wysłać maila z pytaniem czy można wysłać ofertę
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki, któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób.
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2021 interaktywnie.com. All rights reserved.