henryk szatkowski
henryk szatkowski 2014-02-25 20:05:23

Kaspersky Fraud Prevention

Podczas Mobile World Congress 2014 w Barcelonie firma Kaspersky Lab zaprezentowała swoją nową platformę Kaspersky Fraud Prevention. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie organizacji finansowych oraz firm z sektora handlu elektronicznego, a jego celem jest ochrona elektronicznych płatności dokonywanych za pośrednictwem komputerów i urządzeń mobilnych
- donosi w dzisiejszej informacji prasowej Piotr Kupczyk, dyrektor biura komunikacji z mediami Kaspersky Lab Polska.

Nowa platforma Kaspersky Fraud Prevention łączy w sobie narzędzia zaprojektowane do ochrony transakcji online na różnych urządzeniach, rozwiązania serwerowe do wykrywania oszukańczych transakcji podczas procesu e-płatności, jak również wiele dodatkowych usług. Poszczególne składniki platformy mogą pracować niezależnie lub wspólnie, uzupełniając się wzajemnie i dostarczając wielowarstwową ochronę na każdym poziomie płatności online.
Aplikacje klienckie Kaspersky Fraud Prevention pracują na komputerach z systemem Microsoft Windows oraz Apple OS X, jak również na urządzeniach mobilnych z systemem Google Android i Apple iOS. Aplikacje te, występujące pod wspólną nazwą Kaspersky Fraud Prevention for Endpoints, zostały zaprojektowane do ochrony urządzeń przed finansowymi cyberzagrożeniami, które wycelowane są w określone systemy operacyjne.
Gdy firma planuje stworzyć swoją własną aplikację mobilną lub chce wzmocnić ochronę istniejącej, może użyć pakietu Kaspersky Fraud Prevention SDK bazującego na rozwiązaniach Kaspersky Lab dla punktów końcowych. Ten zestaw narzędzi zawiera wszystkie niezbędne składniki służące zapewnieniu rzetelnej ochrony płatności wykonywanych przy użyciu urządzeń mobilnych.
Komponent serwerowy platformy - Kaspersky Clientless Engine - działa w firmowej infrastrukturze IT i może wykryć oraz zapobiec oszukańczym transakcjom nawet wtedy, gdy na urządzeniu użytkownika nie jest zainstalowana żadna ochrona. Aby ocenić legalność operacji, Clientless Engine w czasie rzeczywistym sprawdza informacje o płatności
i urządzeniu, na którym jest ona realizowana, wykrywając w ten sposób podejrzane anomalie i próby cyberataków. Po otrzymaniu wiadomości o podejrzanej aktywności pracownik firmy może szybko zareagować
i uniknąć potencjalnej kradzieży.

Według badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab oraz B2B International 98% użytkowników korzysta z usług bankowości online oraz dokonuje zakupów w Sieci, a 38% używa do tego celu swoich urządzeń mobilnych. Szeroko wykorzystywane płatności elektroniczne sprawiły, że kradzież elektronicznych pieniędzy stała się zyskownym zajęciem dla cyberprzestępców. Badanie to ujawniło także, że w ciągu poprzednich 12 miesięcy 62% użytkowników natknęło się na cyberzagrożenia ukierunkowane na ich konta bankowe.
Obecne metody (tymczasowe hasła, potwierdzenia SMS-owe, tokeny, generowanie haseł jednorazowych) wykorzystywane przez banki i systemy płatności elektronicznych do ochrony ich klientów szybko stały się przestarzałe.

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2023 interaktywnie.com. All rights reserved.