henryk szatkowski
henryk szatkowski 2014-01-28 20:53:52

Dużo ofert pracy w IT

Jak wynika z dzisiejszego raportu Monsterpolska.pl- portalu ofert pracy i partnera w rekrutacji pracowników - w 2013 roku pracodawcy najczęściej poszukiwali pracowników IT oraz Nowych Technologii – wynika z rocznej analizy ofert pracy zamieszczonych na monstepolska.pl. 54% z nich skierowanych było do kandydatow z branży IT. Kolejną branżą poszukującą najwięcej pracowników były Finanse / Księgowość / Bankowość. Za nią uplasowały się oferty pracy dla sprzedawców oraz pracowników technicznych. Analiza pokazuje także spadek zapotrzebowania na pracowników administraji, obsługi klienta oraz niewyspecjalizowanych pracowników produkcji.

Branża IT była bezkonkurencyjnym liderem w miesięcznych analizach serwisu monsterpolska.pl w ciągu ubiegłego roku. Liczba ofert pracy dla kandydatów z tego sektora oscylowała na poziomie 53% wszystkich publikowanych na serwisie ogłoszeń. W 2013 roku w sumie stanowiły one 54%. Znaczący wzrost ofert dedykowanych kandydatom o profilu IT zaobserwowaliśmy w IV kwartale 2013 roku – ich liczba wzrosła o ponad 20% w porównaniu z I kwartałem ubiegłego roku.
Branża IT również w 2012 roku zajęła pierwsze miejsce w analizie ofert pracy portalu. W stosunku do 2012 roku liczba ofert dla informatyków prawie się podwoiła. Jak wynika z naszej analizy, sytuacja w tym sektorze jest bardzo dynamiczna i zapotrzebowanie na pracowników reprezentujących IT oraz inżynierów wciąż rośnie. Rośnie też liczba pracodawców rekrutujących właśnie w tej branży, a wiele firm prowadzi tzn. ciągłe rekrutacje w tej dziedzinie. Przewidujemy, iż w 2014 roku ponownie wzrośnie liczba ofert dedykowanych IT – prognozuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. Inwestycje w nowoczesne technologie są aktualnie koniecznością dla firm ze wszystkich sektorów, zarówno międzynarodowych, jak i polskich. Jest to warunek konieczny, aby się rozwijać i utrzymywać przewagę konkurencyjną. Polska jest atrakcyjnym rynkiem, gdzie światowe koncerny lokują swoje centra rozwojowe, doceniając kompetencje polskich informatyków i inżynierów, co również wpływa na dobre perspektywy dla specjalistów z tych obszarów – mówi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Prognozy na 2014

W 2014 roku pracodawcy najczęściej nadal będą rekrutować przedstawicieli takich zawodów jak: programiści (przede wszystkim aplikacji na urządzenia mobilne) oraz administratorzy baz danych, pracownicy wsparcia technicznego, księgowi oraz specjaliści do spraw finansowych, przedstawiciele handlowi, sprzedawcy oraz doradcy klienta, jak również pracownicy obsługi klienta. Nie zabraknie również ofert pracy dla inżynierów-podkreśla Małgorzata Majewska.

 1 / 1 
amy jackson
1. amy jackson 22.10.2017 / 00:10
I went into my first occupation attempting to be the ideal representative and the best at everything. While it's a wonderful objective to have, it simply wasn't practical. I needed to understand that it's difficult to know everything, and no one needs to work with a know-it-all at any rate. In the shrewd expressions of Hannah Montana, everyone commits errors. Gain from them, assignment writing help service, take in any helpful feedback and know how to recuperate from your missteps at work to continue pushing ahead.
janek198 ganek
2. janek198 ganek 09.10.2019 / 11:08
Ja tą branżę lubię.
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2022 interaktywnie.com. All rights reserved.