17.03.2010 / Fotografia / Gadżety
Autorozpoznawanie pyszczka ulubieńca? Fuji mówi tak!
Agnieszka Bukowczan-Rzeszut
Content Manager / ImaginePR
 

Na dniach trafi do sprzedaży nowa cyfrówka Finepix Z700 od FujiFilm - marzenie każdego miłośnika psów i kotów. Oto wreszcie nastąpił koniec z mozolnymi próbami uwiecznienia ukochanego pyszczka ulubieńca na zdjęciu dzięki funkcji autorozpoznawania, w jaką Japończycy wyposażyli nowy aparat. Wystarczy, że Mruczek czy Burek spojrzy na chwilę w obiektyw, a Finepix Z700 automatycznie wykona zdjęcie.

Funkcja autorozpoznawania działa analogicznie, jak w przypadku ludzkich twarzy. Po wykryciu pyszczka zwierzaka pojawia się zielona ramka na ekranie, a obiektyw automatycznie skupia się na tym fragmencie. W trybie automatycznym aparat czeka, aż zwierzak spojrzy w obiektyw. Producent nie określił jednak, jak aparat poradzi sobie z faktem, że większość milusińskich rzadko kiedy nieruchomo pozuje do zdjęć, co nieco komplikuje kwestie autorozpoznawania.

FujiFilm prawdopodobnie zademonstruje możliwości nowego produktu na targach Camera and Photo Imaging Show w Yokohamie. Urządzenie ma być wyposażone w 3,5-calowy ekran i obiektyw o rozdzielczości 12 megapixeli i będzie kosztować ok. 280 $. Zapewne cena odstraszy ogromnej szerzy fotografów domowej fauny, o ile oczywiście producent zaoferuje realne ułatwienia, a nie gołosłowne obietnice.

Żródło: wareseeker.com

Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: aparat, fuji, rozpoznawanie twarzy, zwierzęta


Masz ciekawe info? Podziel się nim z innymi!
Komentarze (3)
 1 / 1 
Yadis
1. Yadis 22.03.2010 / 10:05
Podejrzewam, że to raczej nie obiektyw a matryca światłoczuła ma rozdzielczość 12mpx :) Poza tym fragment tekstu "Zapewne cena odstraszy ogromnej szerzy fotografów (...)" to też majstersztyk :)

Czytać trzeba to co się pisze przed publikacją, serio!
eee_ technology
2. eee_ technology 20.10.2010 / 22:20
No cóż, dla wielu osób liczy się przede wszystko to by zamieścić cokolwiek, a nie by było to poprawne stylistycznie. Czasami też piszemy coś i nie sprawdzamy później. My tego nie czytamy, tylko inne osoby czytają to co napiszemy
Mariola Bieńkowska
3. Mariola Bieńkowska 15.07.2013 / 12:52
Fajna próba rozwiązania tego tematu fotografii zwierząt:) Ciekawe jak wypadnie w rzeczywistosci :)
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2020 interaktywnie.com. All rights reserved.