10.08.2011 / 3D / Trendy
 

Powstanie jeden standard okularów 3D

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
fot. samsung.com
fot. samsung.com

Do Full HD Glasses Initiative, organizacji zajmującej się standaryzacjią okularów, należą już Panasonic, Sony, Samsung i twórca uniwersalnych szkieł XpanD. Założeniem inicjatywy jest stworzenie produktu, który będzie kompatybilny również z telewizorami, które są w sprzedaży już od tego roku. Nie ma pewności co do wcześniejszych egzemplarzy.


Full HD Glasses Initiative zapowiedziała, że pierwszy model pojawi się na rynku w 2012 roku. Okulary będą komunikować się z telewizorem za pomocą Bluetooth lub podczerwieni.

Standaryzowany model ucieszy nie tylko wąskie grono fanów drogich gadżetów. Rynek telewizorów 3D to całkiem spory kąsek, a najwięcej urządzeń kupują Europejczycy - w zeszłym roku nieco ponad siedem milionów, wynika z badań In-Stat.

- W ciągu najbliższych kilku lat coraz większy odsetek sprzedawanych telewizorów będzie wyposażony w funkcję 3D. Spodziewamy się, że będzie ją posiadało 100 proc. odbiorników o przekątnej ekranu 40 cali i więcej - prognozuje Michelle Abraham, dyrektor do spraw badań w In-Stat.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.