Mieszkańcy Indii są naprawdę zdesperowani, aby znaleźć sposób na walkę z rozmaitymi zagrożeniem. Zbudowali już opancerzony wózek golfowy, zaś najnowszym sposobem są granaty wykonane z… papryki chilli. Bynajmniej nie chodzi o jakąś tam zwykłą, lekko piekącą paprykę, ale o bhut jolokia (“naga jolokia”). Ta papryka bowiem trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najostrzejsza przyprawa na świecie. [...]
Mieszkańcy Indii są naprawdę zdesperowani, aby znaleźć sposób na walkę z rozmaitymi zagrożeniem. Zbudowali już opancerzony wózek golfowy, zaś najnowszym sposobem są granaty wykonane z… papryki chilli.
Bynajmniej nie chodzi o jakąś tam zwykłą, lekko piekącą paprykę, ale o bhut jolokia (“naga jolokia”). Ta papryka bowiem trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najostrzejsza przyprawa na świecie. Granat zawierający nagą jolokię ma na przykład pomóc w walce z rozjuszonym tłumem; będzie to także sposób na wykurzenie terrorystów z ich kryjówek, gdyż zapach tej przyprawy jest ponoć absolutnie nie do zniesienia.
Anglicy walczą z otyłością: chipsy z mięsa
Nic dziwnego zresztą, że akurat tę roślinę Hindusi zdecydowali się wykorzystać, gdyż bhut jolokia uprawiana jest między innymi w północno-wshodnich rejonach Indii (Assam, Nagaland, Manipur) oraz w Bangladeszu. Ostrość tej papryczki chilli została zmierzona według skali Scoville’a (SHU). Według jednostek Scoville’a, ostrość bhut jolokia wynosi ponad 1 mln SHU! Dla porównania, ostrość czarnego pieprzu, to ok. 100-500 jednostek SHU, zaś papryka tabasco dysponuje ostrością rzędu 30-50 tys. SHU. Łatwo więc sobie wyobrazić, jak rażącą broń może stanowić granat z “nagiej jolokii”.
Broń wykonana z naturalnego materiału chilli ma wiele zalet. Może skutecznie unieszkodliwić napastników, jednocześnie nie zabijając ich ani nie zanieczyszczając środowiska, gdyż nie jest bronią toksyczną. Indyjscy twórcy ciekawego granatu twierdzą także, iż bhut jolokia może zostać wykorzystana jako środek obronny dla kobiet (wyraźnie mocniejszy od gazu pieprzowego). Pasta wykonana z papryki miałaby także być rozprowadzana wokół wojskowych obozowisk w Indiach, aby skutecznie odpędzać dzikie zwierzęta, m. in. indyjskie słonie.
Kilogram bhut jolopia kosztuje ok. 300 rupii indyjskich, czyli 18 zł.
Źródło: gadzetomania.pl
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»