5.10.2010 / Gadzetomania.pl
 

iPad najlepiej sprzedającym się urządzeniem elektronicznym w historii

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Adam Gadżeciarski
 

Apple iPad

Wygląda na to, że iPad pobije kolejny rekord. Tablet Apple’a to najszybciej sprzedające się urządzenie elektroniczne w historii, nie wliczając telefonów. Liczba sprzedanych iPadów jest już 3-krotnie większa niż dotychczasowego rekordzisty – odtwarzaczy DVD – w pierwszym roku po premierze. To się nazywa osiągnięcie.

Para staruszków sprzedała się Apple za 5 mln złotych!

Według wyliczeń firmy Bernstein Research Apple sprzedał w ciągu 80 dni po premierze 3 miliony iPadów. W ciągu kwartału tablet z Cupertino powędrował w ręce 4,5 miliona klientów. Tym samym iPad zdeklasował pod względem ilości sprzedanych sztuk wszystkie inne urządzenia elektroniczne (nie wliczając telefonów).

Dotychczasowy rekordzista, odtwarzacz DVD, sprzedał się w ilości 350 tysięcy… w ciągu roku. Zgodnie z wyliczeniami Bernstein Research odtwarzacz DVD potrzebował aż 5 lat, aby osiągnąć zbliżoną ilość sprzedanych egzemplarzy w USA, co iPad w ciągu jednego kwartału. Miażdżąca różnica.

Nie spodziewaliśmy się, że iPad osiągnie tak spektakularny sukces – i to zaraz po premierze. We wszystkich wyliczeniach iPad osiągnął niespodziewany sukces w niespotykanej skali – Colin McGranahan, analityk handlu detalicznego w Bernstein Research.

Z takim tempem sprzedaży wraz z końcem roku iPad awansuje na czwartą pozycję w dziedzinie elektroniki konsumenckiej. Wartość sprzedaży tabletu Apple’a powinna sięgnąć 9 miliardów dolarów w samych tylko USA. Oznacza to, że dochody ze sprzedaży iPada przewyższą kategorię telefonów komórkowych czy części do komputerów, przegrywając jedynie z telewizorami, smartfonami czy notebookami PC. Zaraz, zaraz – przecież w tych wszystkich kategoriach setki produktów oferują dziesiąty producentów. Tablet Apple’a jest tylko jeden.

Koniec dobrych czasów: prawnicy Apple’a uderzają w Meizu

Tak ogromnego sukcesu iPada nie spodziewał się chyba nikt, może poza samym Jobsem i jego świtą. Firma Apple zamiast produkować tandetne netbooki, czyli po prostu mało wydajne i tanie notebooki, stworzyła zupełnie nową gałąź rynku – tablety. Takie poszukiwania były z pewnością bardzo ryzykowne, ale – jak widać – również wyjątkowo opłacalne.

Specjaliści Bernstein Research podkreślają, że tablet z Cupertiono już bardzo ograniczył liczbę sprzedanych netobooków. Czy iPad zupełnie zje sprzedaż miniaturowych notebooków? Co na to Microsoft?

Źródło: gadzetomania.pl

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • AdROI AdROI

  AdROI jest niezależną agencją marketingową skoncentrowaną na projektowaniu i realizacji wielokanałowych...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.