5.10.2010 / Gadzetomania.pl
 

iPad najlepiej sprzedającym się urządzeniem elektronicznym w historii

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Adam Gadżeciarski
 

Apple iPad

Wygląda na to, że iPad pobije kolejny rekord. Tablet Apple’a to najszybciej sprzedające się urządzenie elektroniczne w historii, nie wliczając telefonów. Liczba sprzedanych iPadów jest już 3-krotnie większa niż dotychczasowego rekordzisty – odtwarzaczy DVD – w pierwszym roku po premierze. To się nazywa osiągnięcie.

Para staruszków sprzedała się Apple za 5 mln złotych!

Według wyliczeń firmy Bernstein Research Apple sprzedał w ciągu 80 dni po premierze 3 miliony iPadów. W ciągu kwartału tablet z Cupertino powędrował w ręce 4,5 miliona klientów. Tym samym iPad zdeklasował pod względem ilości sprzedanych sztuk wszystkie inne urządzenia elektroniczne (nie wliczając telefonów).

Dotychczasowy rekordzista, odtwarzacz DVD, sprzedał się w ilości 350 tysięcy… w ciągu roku. Zgodnie z wyliczeniami Bernstein Research odtwarzacz DVD potrzebował aż 5 lat, aby osiągnąć zbliżoną ilość sprzedanych egzemplarzy w USA, co iPad w ciągu jednego kwartału. Miażdżąca różnica.

Nie spodziewaliśmy się, że iPad osiągnie tak spektakularny sukces – i to zaraz po premierze. We wszystkich wyliczeniach iPad osiągnął niespodziewany sukces w niespotykanej skali – Colin McGranahan, analityk handlu detalicznego w Bernstein Research.

Z takim tempem sprzedaży wraz z końcem roku iPad awansuje na czwartą pozycję w dziedzinie elektroniki konsumenckiej. Wartość sprzedaży tabletu Apple’a powinna sięgnąć 9 miliardów dolarów w samych tylko USA. Oznacza to, że dochody ze sprzedaży iPada przewyższą kategorię telefonów komórkowych czy części do komputerów, przegrywając jedynie z telewizorami, smartfonami czy notebookami PC. Zaraz, zaraz – przecież w tych wszystkich kategoriach setki produktów oferują dziesiąty producentów. Tablet Apple’a jest tylko jeden.

Koniec dobrych czasów: prawnicy Apple’a uderzają w Meizu

Tak ogromnego sukcesu iPada nie spodziewał się chyba nikt, może poza samym Jobsem i jego świtą. Firma Apple zamiast produkować tandetne netbooki, czyli po prostu mało wydajne i tanie notebooki, stworzyła zupełnie nową gałąź rynku – tablety. Takie poszukiwania były z pewnością bardzo ryzykowne, ale – jak widać – również wyjątkowo opłacalne.

Specjaliści Bernstein Research podkreślają, że tablet z Cupertiono już bardzo ograniczył liczbę sprzedanych netobooków. Czy iPad zupełnie zje sprzedaż miniaturowych notebooków? Co na to Microsoft?

Źródło: gadzetomania.pl

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • AdROI AdROI

  AdROI jest niezależną agencją marketingową skoncentrowaną na projektowaniu i realizacji wielokanałowych...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
6ix
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.