6.10.2010 / Gadzetomania.pl
 

NEC bierze przykład z Apple i stawia na…

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Jacek Klimkowicz
 

Steve Jobs jest człowiekiem, który ma głowę do interesów, dlatego jedna akcja Apple kosztuje kilkukrotnie więcej niż Microsoftu. NEC najwyraźniej postawił sobie za wzór postępowanie CEO firmy z Cupertino, czego efektem są dwa nowe urządzenia klasy PC – minilaptop VersaPro UltraLite VB oraz AIO Mate MG.

Asus Eee PC 1015T i 1215T – dwa Atom killery tuż tuż!

NEC VersaPro UltraLive VB jest wyposażony w 12,1 calową matrycę, zaś all-in-one PC dysponuje 19 calowym wyświetlaczem. Każdy z komputerów kryje w swym wnętrzu jeden z procesorów Intel Core (Intel Core i3 lub Intel Core i5 z i5-560UM włącznie) lub Intel Celeron. Pozostałe wyposażenie nie jest zbyt bogate.

NEC VersaPro i Mate MG

Użytkownik otrzymuje zaledwie 2 GB pamięci RAM, 160 GB dysk i zintegrowaną kartę Intel GMA HD. W ramach łączności z siecią oba komputery będą oferowały karty Ethernet, a jedynie VersaPro będzie wyposażone w moduł WiFi 802.11b/g/n. Każde z urządzeń pracuje pod kontrolą systemu Windows 7 Professional.

Sony VAIO Y – idealny towarzysz podróży

Laptop dodatkowo oferuje technologię Intel vPro, zaś Mate MG sensor, który automatycznie go wyłączy lub hibernuje. Za tak wyposażone PC w nieco wzmocnionych obudowach (i z klawiaturą odporną na zalanie w przypadku laptopa) przyjdzie zapłacić odpowiednio 2089 dolarów (VersaPro LUltraLite VB) i 2161 dolarów (Mate MG).

Wadliwe GPU Nvidia – sprawdź, czy Twój laptop jest na czarnej liście!

Widzimy więc, że NEC coraz bardziej stawia na drożyznę. Nie wiadomo tylko, czy będzie miał tyle szczęścia co Apple i zdobędzie rzesze lojalnych klientów.

Źródło: gadzetomania.pl

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.