Na dedykowany HTC HD2 blogu, zamieściliśmy właśnie test tego niezwykle interesującego smartfona. Wkrótce pojawią się tam także kolejne sprawdziany możliwości najlepszego na rynku Windows Phone’a. Zanim to nastąpi, chciałem przedstawić Wam krótko zalety i wady HD2. Zalety: Zalety HD2 można wymieniać i wymieniać. Tu postaram skupić się tylko na tych najważniejszych. Pierwszą z nich jest świetne wykonanie [...]
Na dedykowany HTC HD2 blogu, zamieściliśmy właśnie test tego niezwykle interesującego smartfona. Wkrótce pojawią się tam także kolejne sprawdziany możliwości najlepszego na rynku Windows Phone’a. Zanim to nastąpi, chciałem przedstawić Wam krótko zalety i wady HD2.
Zalety:
Zalety HD2 można wymieniać i wymieniać. Tu postaram skupić się tylko na tych najważniejszych. Pierwszą z nich jest świetne wykonanie modelu. Hartowane szkło, gumowany plastik i metalowa osłona baterii są świetnie spasowane i bardzo ciężko je uszkodzić w jakikolwiek sposób, o czym przekonacie się już wkrótce z naszego testu wytrzymałości HD2.
Mała grubość urządzenia (11 mm) i wspomniana gumowana obudowa sprawiają, że mimo dużych rozmiarów, telefon świetnie leży w dłoni i nie ślizga się.
Tym, co przykuwa największą uwagę w HD2, a zarazem jest jego wielką przewagą nad innymi telefonami, jest 4,3-ekran, obsługujący multitouch. Dzięki niemu, oglądanie filmów, przeglądanie galerii/stron internetowych czy zarządzanie systemem jest czystą przyjemnością. Mimo tak dużych rozmiarów, ekran świetnie odpowiada na dotyk i pod tym względem nie ma on sobie równych na rynku.
Dodatkowym atutem wynikającym z wielkości urządzenia jest wirtualna klawiatura QWERTY. Sprawia ona, że już pod dniu zapomnimy o jakiejkolwiek klawiaturze fizycznej. Przyciski na ekranie są duże, odstępy między nimi wystarczające, a kursory pozwalają szybko korygować drobne błędy podczas pisania. Co więcej, nie zajmuje ona całego ekranu i jesteśmy w stanie cały czas kontrolować wpisywany przez nas tekst.
Wielkim plusem modelu jest procesor Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1GHz. Sprawia on, że rozbudowany Windows Mobile, działa tak szybko, jak nigdy wcześniej. Wymagające aplikacje otwierają się niemal natychmiast. Do tego, dochodzi aż 448MB wbudowanej pamięci RAM. Pozwala to na wygodną i stabilną pracę z dużą ilością otwartych w tle aplikacji.
Największą zaletą HD2 jest interfejs Sense UI, który jest ulepszoną wersją świetnego TouchFLO 3D. Umożliwia on integrację książki telefonicznej z kontaktami z Facebooka, wygodne przeglądanie wpisów na Twitterze – HTC Peep, aplikację HTC Footprints, czy bardzo intuicyjną obsługę wiadomości, email oraz kontaktów. Do tego Sense zachwyca pod względem graficznym. Próżno szukać tak wyglądającej pogodynki, jak ta z HD2.
Wśród innych zalet wymienię jeszcze szybką domyślną przeglądarkę Opera Mobile 9.7, która obsługuje multitouch, rewelacyjnie zrobioną galerię zdjęć oraz fabrycznie instalowany program Wi-Fi Router, który zamienia nasz telefon w bezprzewodowy punkt dostępu do internetu.
Wady:
Jak możecie przeczytać w naszym teście, HD2 ma naprawdę mało wad i niedociągnięć. Począwszy od samej obudowy po oprogramowanie wszystko jest przemyślane i dopracowane. No, prawie wszystko. Sporą (i praktycznie jedyną poważną) wadą modelu jest aparat 5Mpix. Jakość zdjęć robionych przy jego użyciu pozostawia trochę do życzenia. Najbardziej rzuca się w oczy słabe odwzorowanie rzeczywistych kolorów oraz niski poziom kontrastu. Nie lepiej jest z nagrywaniem wideo – to nadaje się tylko do wiadomości MMS.
Za wadę HD2 można uznać brak ekranu AMOLED. Niemniej, jest ona niezauważalna do momentu, gdy obok smartfona HTC nie położymy komórki z takowym ekranem.
Z kolei, jeżeli chodzi o oprogramowanie, to jedynym punktem, w którym HTC mogło postarać się lepiej jest odtwarzanie filmów. Brak obsługi DivX/XviD trochę kłóci się z wielkim ekranem urządzenia oraz bardzo wydajnym procesorem. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby do odtwarzaniu materiału wideo wykorzystywać CorePlayera lub darmowego TCPMP 2010.
Pisząc o wadach wspomnę jeszcze o baterii. Niemniej, nie jest to tylko wada HD2, a także innych high-endowych smartfonów, na tle których Windows Phone HTC nie wypada wcale źle. Przy umiarkowanym korzystaniu z jego funkcji, ogniwo pozwala na około 12-18 godzin pracy.
Nie ma co doszukiwać się innych niedociągnięć w HD2, gdyż jest to po prostu czepianie się modelu na siłę.
Podsumowanie
Według mnie, HD2 jest obecnie najlepszym smartfonem na rynku, a ilość jego zalet znacznie przewyższa małe niedociągnięcia. Jeżeli miał ocenić go w skali 1-10 to byłoby to 9,5!
Pełny test HTC HD2 znajdziecie na poświęconym mu blogu.
Źródło: komorkomania.pl
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
panowie.. prosze sobie wgrac androida 256tys kolorow - 65k to limit windowsa mobilngo, pozatym nagrywanie wideo 720 p 20fps, a wideorozmowy sa mozliwe, jeno ze twoj rozmowca cie nie widzi - ale mozna uzyc aparatu jako kamerki :)
@artur, tekst i recenzja dot aparatu telefonicznego, a ja - mam wrazenie, recenzujesz aparat fotograficzny
HTC HD2, prócz ładnie wyglądającego wyświetlacza, niczym się nie wyróżnia. 65 tysięcy kolorów, brak przedniej kamery ( co wyklucza rozmowy video), brak przycisku w obudowie aparatu który uaktywnia migawkę, słaba bateria, zdjęcia nie najlepszej jakości, bardzo słaby zapis video (teoretycznie 640x480 ale wyglada gorzej), to były parametry mogące plasować HTC HD2 na pierwszym miejscu..., ale kilka lat temu.Dziś aparat który nie ma nawet trubu "makro" nie mówiąc o innych ciekawych udogodnieniach, zdecydowanie nie imponuje. Już rok wcześniej debiutujaca OMNIA HD, biła na głowę obecnie produkowanego HTC HD2 swoimi możliwościami. Odnoszę wrażenie, że te dwa telefony dzieli ogromna różnica, ale paradoksalnie nie na korzyść nowszego HTC. I jeszcze jedna uwaga. W Samsungu określenie "HD", jest odzwierciedleniem rzeczywistych możliwości zapisu obrazu w rozdzielczości 1200x720, w HTC "HD" jest tylko nazwą chandlową produktu.