15.01.2014 / Mobile
 

Facebook pracuje nad gazetą

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Damian Tomczyk
 
fot. SXC.hu/lusi/CC
fot. SXC.hu/lusi/CC

Największy portal społecznościowy przygotowuje się do uruchomienia swojego własnego wirtualnego magazynu - donosi serwis Re/code. Internauci po raz pierwszy przeczytają go pod koniec stycznia.

Paper, bo tak ma być zatytułowana usługa, będzie oferować treści w formie przystępnie prezentującego się spersonalizowanego magazynu, czerpiącego treści z różnych serwisów.

Nowe dziecko Marka Zuckberga trudno nie porównywać z cieszącą się coraz większą popularnością aplikacją Flipboard, która w jednym miejscu gromadzi artykuły, newsy oraz treści z sieci społecznościowych. Użytkownik sam może decydować które tematy go interesują, a następnie będą się gromadziły w jego osobistym, atrakcyjne prezentującym się wirtualnym piśmie.

Jeszcze nie wiadomo do końca, czy aplikacja będzie działała w ramach Facebooka, czy też osobnej aplikacji. Wiadomo, że ekipa Marka Zuckberga pracuje nad Paper od roku i wiąże z nią duże nadzieje. A jest o co walczyć. Konkurencyjny Flipboard jest zainstalowany na ponad 90 milionów urządzeń mobilnych.

Nie jest to pierwsza informacja na ten temat. Latem ubiegłego roku Wall Street Jounal donosił, że gigant internetowy pracuje nad Facebookiem w formie gazety na urządzenia mobilne.

Po co Markowi Zuckbergowi wirtualny magazyn? Facebookowi nieustannie zależy na powiększeniu swojej bazy użytkowników oraz na zaprezentowaniu nowego modelu reklamy. Paper ma być od początku dostosowany do tych założeń.

- Usługa może otworzyć przed Facebookiem nowe możliwości reklamowe, który obecnie generuje około jednej trzeciej swoich przychodów z telefonów komórkowych - zauważa Wall Street Journal.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
NuOrder
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.