Kaspersky Lab Polska, producent rozwiązań do ochrony danych, po raz kolejny bierze udział w konferencjach z cyklu IT Academic Day, które są koordynowane przez Grupy .NET i Grupy IT przy współpracy z firmą Microsoft. IT Academic Day to największe w Polsce konferencje organizowane w trybie „przez studentów dla studentów”. W trakcie wydarzenia studenci oraz zaproszeni prelegenci [...]
Kaspersky Lab Polska, producent rozwiązań do ochrony danych, po raz kolejny bierze udział w konferencjach z cyklu IT Academic Day, które są koordynowane przez Grupy .NET i Grupy IT przy współpracy z firmą Microsoft.
IT Academic Day to największe w Polsce konferencje organizowane w trybie „przez studentów dla studentów”. W trakcie wydarzenia studenci oraz zaproszeni prelegenci z firm zewnętrznych (w tym Kaspersky Lab Polska) prezentują najnowsze trendy z dziedziny IT. Cały cykl konferencji podzielony jest na dwie tury: pierwsza to okres listopad-grudzień 2009, natomiast druga odbędzie się w miesiącach marzec-kwiecień 2010.
Podczas konferencji specjaliści z firmy Kaspersky Lab Polska przedstawią następujące zagadnienia:
- Niewidzialny wróg. Rootkity dla systemów Windows.
- Na przestrzeni ostatnich kilku lat rootkity stały się jednym z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń, czyhających na użytkowników systemów Windows. Ich zdolność ukrywania się w zakamarkach systemu sprawia, że są bardzo trudne do wykrycia i usunięcia, nawet przez oprogramowanie antywirusowe. Po co powstały i dlaczego są tak niebezpieczne? Jak działają, jakie stosują metody? Jak się przed nimi bronić i jak z nimi walczyć? Na te pytania odpowiedzą eksperci z Kaspersky Lab Polska.
- Windows jako narzędzie do walki z wirusami.
- Z roku na rok zwiększa się ilość użytkowników Internetu, przybywa także zagrożeń, z którymi mogą się oni spotkać. Program antywirusowy nie zawsze zapewnia maksimum bezpieczeństwa, dlatego w sytuacji kryzysowej umiejętność samodzielnego radzenia sobie z wirusami może okazać się niezastąpiona. Podczas prezentacji eksperci z Kaspersky Lab Polska będą (z pomocą publiczności) walczyć na żywo z kilkoma znanymi zagrożeniami, stosując do tego wyłącznie narzędzia wbudowane w system Windows XP Professional.
- Szyfrowanie – jak to działa? Kryptografia wczoraj i dzisiaj.
- Możliwość ukrywania i utajniania ważnych notatek i zapisków od wieków budziła ciekawość. Algorytmy szyfrujące stawały się coraz bardziej doskonałe i odporne na ataki. Wzrost mocy obliczeniowej komputerów wymusza ciągłe ulepszanie szyfrów. Dlaczego warto stosować kryptografię? Jakie algorytmy używane były dawniej, a jakie współcześnie? Jakie są konsekwencje nieużywania szyfrowania w sieciach? Na te pytania odpowiedzą eksperci z Kaspersky Lab Polska.
Firmę Kaspersky Lab Polska reprezentować będą:
- Marta Janus – analityk zagrożeń
- Maciej Ziarek – analityk zagrożeń
- Paweł Łukasik – kierownik działu pomocy technicznej
- Mariusz Chwała – inżynier pomocy technicznej
- Mariusz Szymanek – inżynier pomocy technicznej
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»