Data 30 września przejdzie do historii. To dzień, w którym Poczta Polska prześle ostatni telegram. Ten fakt ma wagę symbolu. Telegram został wyparty przez szybsze i wygodniejsze kanały. SMS, e-mail czy nawet fax są przy tym tańsze. “Telegram” pojawił się w 1852 roku, a 5 sierpnia 1858 roku przesłany został pierwszy telegram pomiędzy Europą i [...]
Data 30 września przejdzie do historii. To dzień, w którym Poczta Polska prześle ostatni telegram. Ten fakt ma wagę symbolu. Telegram został wyparty przez szybsze i wygodniejsze kanały. SMS, e-mail czy nawet fax są przy tym tańsze. “Telegram” pojawił się w 1852 roku, a 5 sierpnia 1858 roku przesłany został pierwszy telegram pomiędzy Europą i Ameryką. Dziś z nostalgią żegnamy tę wspaniałą usługę – sms epoki papieru.
W nadchodzącą przyszłość spoglądamy z mieszanką optymizmu i niepokoju, bo widzimy wyraźnie, że czas płynie coraz szybciej i szybciej… Tempo zmian technologicznych jest już szokujące. My, twórcy i autorzy portalu Newsters, także uczestniczymy w tym przyspieszeniu: wkrótce uruchomimy pierwszy portal, w którym czas mierzony będzie zegarem internetowym. Chcemy zaproponować przejście na nowy czas. Zamiast godzin i sekund wprowadzamy „bity”, a tym samym jeden czas dla ludzi i komputerów na Ziemi. Będzie to tylko eksperyment. Od początku, oprócz codziennych wiadomości, zaproponujemy nowe, zaskakujące rozwiązania i debatę na temat odmierzania upływu czasu. Propozycje są szokujące, ale odpowiadają epoce globalizacji. Pragniemy zaprosić wszystkich do dyskusji o sensie i szybkości nadchodzących zmian. Dlaczego wszystko tak szybko się zmienia? Rozpoczynając dyskusję na ten temat, wybraliśmy grupę osób opiniotwórczych, do których wysyłamy Ostatni Telegram z następującym pytaniem:
Dlaczego świat zmienia się coraz szybciej?
Odpowiedzi udostępniać będziemy na www.newsters.pl po starcie portalu, czyli od 20 października 2009 roku.
Zapraszamy do udziału w akcji: odpowiedzi na postawione przez nas pytanie można przesyłać pod adres redakcja@newsters.pl do 29 października 2009 roku. Wśród nadesłanych odpowiedzi wybierzemy jedną najciekawszą, a w ręce jej autora trafi 1000 zł! Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 października.
Koncepcja ujednolicenia tradycyjnego czasu rozwijana jest między innymi od końca lat 90. w Szwajcarii. Polega ona na zastąpieniu dotychczasowych 24 stref czasowych jedną internetową, taką samą dla wszystkich na świecie. Dzięki temu każdy człowiek i komputer, bez względu na to, w jakim miejscu na Ziemi się znajduje, może korzystać z tej samej miary, ponieważ minuty i godziny zostaną zastąpione przez sieciową jednostkę o nazwie “beat”, identyczną w każdej szerokości geograficznej. Czas GMT (Greenwich Mean Time) oddaje swoje miejsce skali BMT (Biel Mean Time).
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»