23.01.2014 / Software
 

HP odwraca się od Windowsa 8

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Laptopy od popularnego producenta będą sprzedawane z <i>siódemką</i>. Czyżby użytkownicy nie mogli się przyzwyczaić do kafelek?

HP ogłosiło, że powraca do sprawdzonego Windows 7. Na stronie internetowej producenta można znaleźć hasło Windows 7 is back. Jak twierdzi HP, to decyzja podyktowana prośbami od klientów.

To jednak nie wszystko. Na amerykańskiej stronie HP, widnieje nawet reklama, która pozwala zaoszczędzić kupującym laptopa z Windowsem 7 aż 150 dolarów. Ponadto według danych firmy Net Applications, Windows 7 notuje wzrosty sprzedaży. Mocno traci za to Windows XP, który już niebawem nie będzie wspierany przez amerykańskiego giganta.


Net Applications podaje, że Windows 7 był najbardziej popularnym systemem grudnia z udziałem 49,26 procent. To wzrost o 2,62 punkta procentowego. Wcześniej siódemka również zajmowała pierwsze miejsce, ale nie notowała wysokich wzrostów. Skąd zmiana? Pewnie powstała ze względu na deklarację Microsoftu, który stwierdził, że nie będzie już wspierać leciwego XP. Jego udziały spadły bowiem o 3,38 punkta procentowego.

To jednak kolejny dowód na to, że wydanie Windowsa 8 nie było do końca trafnym wyborem.
  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
NuOrder
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.