23.04.2015 / Kampanie / Trendy
 

Employer branding. Top 5 kreatywnych kampanii rekrutacyjnych

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Dagna Ważyńska
 

Największe koncerny, sektor finansowy, agencje interaktywne, czy domy mediowe prześcigają się w wymyślaniu niestandardowych akcji rekrutacyjnych. Dagna Ważyńska, PR specialist z KnowledgeHub opisuje kampanie, które mogą stanowić inspirację dla nie tylko dla działów HR.


Nawet najlepsi zrobią wszystko... dla PZU

Błyskotliwa kampania „Nawet najlepsi zrobią wszystko, żeby pracować w PZU” w formie humorystycznego video z „kuro-kogutem” w roli głównej jest pierwszą taką realizacją w polskiej branży finansowej.

Celem kampanii było zbudowanie wizerunku PZU jako pracodawcy nowoczesnego, ceniącego sobie kreatywność, determinację i dążenie do celu. Kampania pokazała, że w rekrutacji PZU nie ma miejsca na półśrodki, sztampowość, nudną i przewidywalną rozmowę z kandydatami. Zasięg oddziaływania kampanii objął telewizję (TVP, TVN, Polsat), kina, stronę internetową i oficjalny kanał YouTube.

 

 

 

Beerlovers.pl Kompanii Piwo

Kreatywna rekrutacja Kompanii Piwowarskiej miała na celu pozyskanie specjalisty w dziedzinie social media i nowych technologii, który wykaże się nie tylko pomysłowością, znajomością trendów, ale również „miłością” do piwa.

Niestandardowa odsłona kampanii polegała na stworzeniu strony Beerlovers.pl oraz aplikacji facebookowej, która budowała interaktywną postać kandydata i sprawdzała jego umiejętności, predyspozycje, pomysłowość czy emocje, w formie rekrutacyjnego quizu, warsztatów i zadań. Kampania „Gra o bro” przeprowadzona była głównie w sieci.

 

 

Career Instructions od IKEI

IKEA ze swoją zręcznościową kampanią Career Instructions doskonale wkomponowała się w globalną filozofię firmy „The life improvement store”, stając się klasykiem gatunku employer branding.

Do procesu rekrutacji wykorzystała swoje produkty i naturalny pomysł na to, że idealnym pracownikiem sklepu może być klient, który umie złożyć samodzielnie kupione meble. Do każdej sprzedanej paczki mebli IKEA dodawała ulotki z instrukcją rekrutacji. Kampania miała również swoją odsłonę na YouTube oraz w postaci memów belgijskiego rysownika.

 

 

 

Barclays: Quietly Recruiting

Barclays w krótkometrażowym filmiku Quietly Recruiting kradnie najlepszych i najzdolniejszych kandydatów na przyszłych pracowników firmy. Pokazuje, że dla globalnego dostawcy usług finansowych liczy się gruntowne wykształcenie, wiedza, doświadczenie i że siłą rzeczy najlepsi (prędzej czy później) trafią pod skrzydła Barclays. Jest to jedyna słuszna droga dla rozwoju kariery i własnego potencjału.

 

Barclays "Quietly Recruiting" from Reymundo Andrade on Vimeo.

 

Isobar Explorer

Insightowa kampania emloyer brandingowa Hypermedia Isobar wychodzi poza normy standardowych rekrutacji dzięki wykorzystaniu innowacyjności, nowych technologii i interakcji. Firma zaprojektowała łazik księżycowy, dzięki któremu zainteresowani kandydaci poznawali realia pracy w Hypermedia Isobar. Sterując zdalnie łazikiem poruszającym się po biurze, rekrutujący mogli „wejść” do świata przyszłego pracodawcy, obserwować codzienną pracę i atmosferę panującą w biurze oraz nawiązać online kontakt z pracownikami. Kampania wykorzystała do promocji film video, stronę internetową i kanał YouTube.

 

 

 

 

Dagna Ważyńska, PR Specialist funduszu KnowledgeHub, w którym zajmuje się promocją i marketingiem grupy reklamowo-mediowej specjalizujacej się w obszarach: Digital Marketing, Social Media, Video, Mobile, RTB, Big Data, SEM/SEO, narzędzia analityczne i badawcze. Pasjonatka jazzu, Parova Stelara, PR-u i reklamy.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: employer branding, social media, wideo w internecie


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Kasia Kisielewska
1. Kasia Kisielewska, 93.157.74.*, 07.07.2017 / 12:29
Pomysł IKEA świetny! Tu kilka nowszych przykładów z 2017 i 2016 roku - http://tomhrm.com/wiedza-hr/kreatywne-kampanie-rekrutacyjne-social-media-5-przykladow/
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.