26.06.2014 / Kampanie / Trendy
 

Opaska zaalarmuje rodzica, nakrętka obudzi śpiewem ptaków. Oto jak wykorzystać digital w reklamie

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Michał Tomaszuk
 
archiwum własne
archiwum własne

€œWiele organizacji skupia uwagę na samych narzędziach zamiast starać się zrozumieć zachowania ludzi, którzy z nich korzystają - powiedział Jeremiah Owyang z Crowd Companies i miał w tym sporo racji.

Żadna większa kampania reklamowa nie może się obejść dzisiaj bez komunikacji digitalowej. Niestety rzadko wychodzi ona poza standardowe działania online. A szkoda, bo spektrum nowoczesnych technologii i ich potencjalnych zastosowań jest zaiste imponujące. W umiejętny sposób łącząc marketingowy spryt z inżynierską technologią i wnikliwą wiedzą na temat swoich konsumentów można sprawić, że interakcja marki z konsumentem nabierze znacznie głębszego wymiaru.

Dokładnie z takiego założenia w ostatnim czasie wyszło przynajmniej dwóch marketerów. O skuteczności ich kampanii, prócz innowacyjnego wykorzystania nowoczesnej technologii, w największym stopniu zdecydował dobry insight.

Nivea The Protection Ad - gdy dziecko zbytnio się oddali

Każdy, kto chociaż raz udał się z małym dzieckiem na zatłoczoną nadmorską plażę, wie ile stresu i wysiłku wymaga utrzymanie pociechy w polu widzenia. Agencja FCB Brazil znalazła idealne rozwiązanie tego problemu.

Reklama prasowa przeciwsłonecznego kremu dla dzieci Nivea Sun, z brazylijskiego magazynu Veja Rio, zawierała specjalny pasek z nieprzemakalnego papieru, który po oderwaniu można było założyć dziecku na rękę, uzyskując w ten sposób bransoletkę z mini-nadajnikiem śledzącą jego ruchy po plaży.

Dzięki zintegrowanej z bransoletką, specjalnej aplikacji na smartfona, rodzice mogli ustalić maksymalną dopuszczalną odległość na jaką mogło oddalić się ich dziecko. Gdy dystans został przekroczony, rodziców ostrzegał alarm.

Nescafe The Alarm Cap - zakrętka budzi śpiewem ptaków i aromatem kawy

Pobudzająca moc kawy jest jednym z najbardziej ogranych motywów reklamowych, dlatego tym większe słowa uznania należą się Meksykanom z NOTLABS, którzy wspólnie z Publicis Mexico na nowo postanowili zdefiniować ten banalny format.

W tym celu zamienili standardową nakrętkę opakowań Nescafe w inteligentny budzik, który zamiast denerwować z rana ostrymi dźwiękami, fundował konsumentom pobudkę przy śpiewie ptaków i aromacie świeżej kawy. Dzwonek można było uciszyć tylko poprzez zdjęcie nakrętki - a to już tylko jeden krok od zaparzenia sobie kawy.

Michał Tomaszuk, managing partner&strategy director w H2O group (H2O creative i H2O digital). Od 9 lat związany z reklamą. Doświadczenie zdobywał pracując z takimi markami jak: Nivea, Warka, Danio, Activia, Avon, Toffifee, Martini, Żubrówka, Bols, Lubelska, Stock. Zdobywca wielu nagród, w tym EFFIE Long Term Marketing Excellence 2013. Prywatnie miłośnik filmów z rysem historycznym w tle, nałogowy gracz konsolowy i entuzjasta sportu.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: H20 group, Michał Tomaszuk


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.