7.12.2017 / Kampanie / Inne
 

Oto najciekawsze przykłady świątecznego influencer marketingu

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Dorota Szymajda
 
Dorota Szymajda
Dorota Szymajda

Jak wybrać (i gdzie kupić!) idealny prezent – trafiony, oryginalny, niebanalny, praktyczny - ale nie sztampowy – do tego w dobrej cenie? Jaką wybrać stylizację i co najlepiej odda charakter bożonarodzeniowej atmosfery w naszych domach? Co roku – o tej porze - stajemy przed podobnymi wyzwaniami, przeznaczając coraz większe środki na stworzenie idealnej świątecznej atmosfery. 

Według ostatniego badania firmy doradczej Deloitte pt. "Zakupy świąteczne" , na same prezenty Polacy przeznaczą w 2017 r. ok. 450 zł, z czego 42% wydadzą w sklepach internetowych. Czy rekomendacja wpływowego influencera może stać się skuteczną inspiracją? Wygląda na to, że tak. 

Z jednej strony stają się oni, z roku na rok ,coraz bardziej pożądanym źródłem reklamy przez niemal wszystkich marketerów. Z drugiej strony - rośnie liczba blogerów, youtuberów, walczących o uwagę użytkownika. Świadomi swojej znaczącej pozycji, ale i rosnącej konkurencji, coraz częściej różnicują wykorzystywane narzędzia i instrumenty komunikacji, łącząc je w ciekawy sposób z przekazem reklamowym.

Prezentowniki – Pomysł na prezent dla każdego 

W okresie przedświątecznym na blogach absolutnym „must have” stają się prezentowniki. Specjalna segmentacja „Pomysły na prezent dla…”, czy też sama specyfika blogera, są dużym ułatwieniem dla poszukujących. Sprawdzone, przetestowane pomysły, najczęściej z linkiem przekierowującym bezpośrednio do sklepu lub produktu, pomagają użytkownikowi dokonać zakupu. 

64280_1.png

64282_2.png

64284_3.png

64283_4.png

„Must have” świątecznej stylizacji

Nieodzownym tematem wpisów na blogach modowych są świąteczne stylizacje. Blogerki i blogerzy  prezentują, co jest aktualnym hitem sezonu, a czego koniecznie unikać by nie popełnić faux pas w świątecznej stylizacji. W celu zwiększenia zasięgu bloga zdjęcia - bożonarodzeniowych outfitów influencerów - natychmiast są publikowane na Instagramie oraz Facebooku.  

64285_7.png

 

Na vlogach także nie brakuje świątecznych inspiracji. Uzupełnieniem idealnej stylizacji jest makijaż.  Tutoriale instruujące jak wykonać świąteczny look uzupełniają porady w doborze kosmetycznych prezentów dla najbliższych. Vlogerzy często wskazują sklepy, w których użytkownik może kupić produkt w najlepszej cenie i zachęcają dodatkowym, przygotowanym specjalnie dla nich rabatem, do szybkich zakupów. 

Ten czas efektywnie wykorzystują również serwisy tematyczne z kategorii Dom i wnętrze. Posty lub filmy z dekoracjami świątecznego stołu, czy innych świątecznych ozdób,  łączone są z poradami w jaki sposób przygotować nasze mieszkanie na Święta, by cieszyć się niepowtarzalnym klimatem i atmosferą. Niezbędną częścią takiej komunikacji jest rekomendowanie brandów, sklepów w których można kupić poszczególne produkty. Linki dodawane do wpisów często pochodzą w takim przypadku z sieci partnerskich, z którymi współpracują influencerzy. To doskonały sposób na dodatkową monetyzację powierzchni bloga lub vloga. 

Branded content premium

Bliska współpraca z marketerami owocuje również świątecznymi sesjami zdjęciowymi blogerów, relacje z zakupów w sklepach parterów, czy wpisy oraz filmy z  produktami marki partnerskiej w roli głównej. Są to często profesjonalne sesje i filmy, których produkcja wspierana jest, lub całkowicie finansowana przez marki. 

64286_9.png

Czym zaskoczą nas influencerzy w najbliższe Święta?

Rola influencerów w online marketingu z każdym rokiem zaznacza się coraz mocniej. W jednym z najbardziej „kalorycznych” okresów w roku, którym są Święta, jest ona niemal nieodzowna. W parze z rosnącym zapotrzebowaniem na współpracę z influencerami, rośnie ich świadomość. Doskonale radzą sobie z różnorodnością komunikacji oraz wykorzystywaniem coraz większej liczby źródeł komunikacji. Czym zaskoczą nas w tym roku? Z pewnością przekonamy się już niebawem.

 

Dorota Szymajda, Publisher Manager, TradeTracker.com.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: blog, influencer marketing, vlog, youtube


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o. Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o.

  Kompleksowo realizujemy projekty internetowe - od strategii, poprzez wdrożenie witryny, do pozyskiwania...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
6ix
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.