7.08.2014 / Kampanie / Trendy
 

Psy szukają sieci Wi-Fi, a Ty skomponuj zwrotkę piosenki. Oto najlepsze kampanie na wakacje

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
archiwum własne
archiwum własne

O tym, jakie argumenty przekonują turystów w kwestii dostępu do internetu na wakacjach oraz jak wypromować festiwal muzyczny pisze Krzysztof Cieślak, prezes agencji B-MIND.

Dostęp do internetu w dobie coraz niższych opłat nie jest już problemem, jednak za granicą koszt jest nadal dość wysoki. A przecież, zwłaszcza w okresie urlopowym, generowanych jest dużo informacji czy zdjęć, którymi chcielibyśmy się podzielić ze znajomymi.

Z myślą o takich użytkownikach T-Mobile wystartował z kampanią pod hasłem Szukaj przygód, a nie WI-FI promująca pakiety internetu mobilnego w roamingu. Usługa Travel&Surf umożliwia połączenie z internetem, za granicą, bez obaw o wysokie rachunki.

Koncepcja kampanii jest niezwykle prosta i zabawna. Jose - Hiszpan postanawia wykorzystać naturalny instynkt psów do tropienia i wykorzystać go do poszukiwań WI-FI.

Twórcy kampanii stworzyli w sumie pięć filmów z ogromnym potencjałem viralowym.

Wszystkie dostępne są na kanale YouTube.

Kampania odniosła duży sukces w mediach społecznościowych. Tylko spot José's Wi-Fi Dogs zdołał zgromadzić już ponad 1,6 miliona wyświetleń na YouTube oraz 15 tysięcy share'ów na Facebooku. Kampania jest częścią ogólnoeuropejskiej akcji reklamowej koordynowanej przez Deutsche Telekom.

Offline w online z piwem na żywca grane

Wakacje to też sezon festiwali muzycznych. Oprócz tego to pora, gdy wzrasta aktywność komunikacji wszelkiej maści napojów chłodzących, w tym piwa. Znakomicie zdaje się łączyć te dwa aspekty Festiwal Żywiec Męskie Granie.

Marka postanowiła zaangażować zarówno stałych bywalców Festiwalu jak i tych, którzy z różnych powodów nie mogą tam dotrzeć. W ten sposób powstała największa, interaktywna trasa skupiająca ogromne rzesze internautów, którzy siedząc przed monitorami mogli typować swoich artystów, ale także decydować o wielu aspektach, w tym o kolejności występowania wykonawców.

Najciekawszymi aspektami całej promocji było wykorzystanie platformy video na Facebooku z opcją wpływania na kształt imprezy, przeprowadzanie rozmów na żywo z internautami oraz wykorzystanie kanału mobilnego.

Warto wspomnieć również o trwającym jeszcze do września konkursie na stworzenie najciekawszej zwrotki do singla Elektryczny. Połączenie wszystkich, wymienionych elementów spowodowało ogromny wzrost (w porównaniu z latami ubiegłymi) zainteresowania akcją.


źródło: print screen zwrotka.meskiegranie.pl

Krzysztof Cieślak - prezes agencji interaktywnej z kompetencjami Interactive Software House B-MIND, partner startupu Polstars oraz dyrektor operacyjny Faktium.pl, założyciel Tapio Games, wierny idei Design Thinking, okazjonalny programista interaktywny.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: B-MIND, Krzysztof Cieślak


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • OSOM STUDIO OSOM STUDIO

  Jesteśmy agencją interaktywną, której pasja i doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań mobilnych i internetowych,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • VENTI VENTI

  Mamy talent, świetne pomysły i nie zawahamy się ich użyć :-) Nasze kompetencje: witryny korporacyjne,...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
6ix
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.