Niedawno firma Apple wprowadziła na rynek osławionego już iPhone'a. W ten sposób rozpoczęła się nowa era rewolucji na rynku telefonów komórkowych. Teraz Google chce równie silnie zapisać się na kartach technologicznej historii, tym razem za pomocą sieci komórkowych.
Przedstawiciele Google odmówili komentarzy na ten temat, w zamian wysyłając oświadczenie do mediów: Naszym celem jest zapewnienie amerykańskim konsumentom większych możliwości przy wyborze sieci bezprzewodowych. Do tej pory poczyniliśmy znaczne postępy
w drodze do osiągnięcia tego celu; spodziewamy się także co raz lepszych rezultatów w niedalekiej przyszłości. Zasady aukcji wymagają ujawnienia naszych pełnych planów najpóźniej do 3 grudnia i mamy zamiar dostosować się do tych zaleceń. W międzyczasie, przygotujemy wszelkie potrzebne materiały, potrzebne do startu w aukcji jako podmiot licytujący.
Firma wcześniej poinformowała rząd o powiązanych z otwartym dostępem do częstotliwości, warunkach które miały wpłynąć na decyzję ustalenia minimalnej kwoty aukcji na 4.65 miliardów dolarów. FCC miała podjąć konkretne kroki, aby mieć pewność, że bez względu na wyniki aukcji, zwycięzca będzie miał na uwadze przede wszystkim dobro konsumentów – z tego powodu każdy przystępujący do aukcji powinien „zaadaptować” cztery typy otwartych platform:
- otwarte aplikacje: użytkownicy powinni mieć możliwość pobrania i wykorzystania każdej aplikacji, treści bądź usługi, która jest im potrzebna.
- otwarte urządzenia: użytkownicy powinni mieć możliwość wykorzystania podręcznych urządzeń komunikacyjnych przy użyciu tej sieci bezprzewodowej, którą sami sobie wybiorą.
- otwarte usługi: części wcześniej używane powinny posiadać możliwość podłączenia do usług bezprzewodowych całkowicie obejmowanych koncesją 700MHz, opartą
na rozsądnych, nikogo nie dyskryminujących warunkach handlowych. - otwarte sieci: osoby trzecie (m. in. dostawcy internetu) powinny być w stanie podłączyć sieci bezprzewodowe na koncesji 700MHz w sposób technicznie wykonalny.
Te ostatnie rewelacje wyprzedziły informacje Google'a z początku miesiąca, zawierające detale powstawania Androida, opensource'owego systemu operacyjnego na telefony komórkowe. I, pomimo, że obie inicjatywy nie wiążą się ze sobą bezpośrednio, zarówno aukcja, jak i plany rewolucji w dziedzinie telefonii komórkowej są częścią polityki Google'a, której celem jest sukcesywne poszerzanie całego sektora komunikacji komórkowej przez co raz więcej usprawnień oraz przez szerszy do tej komunikacji dostęp.
Wall Street Journal podaje, że Google już operuje zaawansowaną i bardzo szybką siecią bezprzewodową, którą testuje w ramach licencji udzielonej im przez FCC. Artykuł mówi także, że na kampusie Google pojawiły się wieże transmisyjne, przeznaczone zarówno dla sieci
jak i dla trwających już testów prototypu Androida.
Google bardzo szybko stało się głównym graczem na rynku telefonów i sieci bezprzewodowych, mimo, że ich pierwsze produkty będą dostępne nie wcześniej niż w drugiej połowie 2008 roku, twierdzi Gerry Purdy z firmy konsultingowej Frost&Sullivan.
Więcej na blogu Google.
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Ale i tak adblockery wykonują dobrze swoją robotę:)<br /><br /><br /><br /> <a href=\"http://www.e-turbiny.pl/index.php/kontakt\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://www.e-turbiny.pl/index.php/kontakt\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://www.e-turbiny.pl/index.php/kontakt</a></a>
używać adblockerów można ale i tak nie wyłączają się reklamy na Facebook\'u czy NK.<br />
Racja, jest przesyt. Nie wiem czy dalej można używać AdBlockerów do reklam.
Mnie one strasznie irytują. Coraz więcej się ich pojawia.
Ja też już nie mogę, wnerwiają na każdym kroku. Staram się już nie reagować
Mnie osobiście wkurzają wręcz! Wszędzie są, na wszystkich stronach, portalach, przy przeglądaniu filmów itd. :/
Jak ktoś nie chce mieć reklam to się po prostu i zwyczajnie nie loguje na takich serwisach. To chyba jest zupełnie dzisiaj jasne. warto jeszcze zapamiętać, że czasami po prostu firmy muszą gdzieś umieszczać swoje reklamy, a to jest jedno z najlepszych miejsc.
Nie każdego one drażnią, ale z pewnością wielu z nas ma czasami ich już dosyć i woleli by ich już nigdy nie oglądać takie to dzisiaj prawa rządzą się w internecie. Jeśli tego nie lubimy to nie powinniśmy na nich zakładać kont. Lepiej się po prostu nie denerwować.
Narzekamy tak bardzo na te wszystkie reklamy, ale w wielu wypadkach sami je tworzymy lub tez pracujemy w firmach, które to się nimi właśnie zajmują:) Czemu tu się dziwić. Każdy musi jakoś zarabiać na życie. reklamy są nieodłączną jego częścią dzisiaj.
Niestety, ale akurat to prawda. Może jeśli nie chcemy ich oglądać, to powinniśmy po prostu postarać się nie wchodzić na tego rodzaju portale. Reklama jest wszechobecna, więc po co starać się przed nią uciekać? W TV reklamy czasami trwają nawet dwadzieścia minut.
Od rekam się nie ucieknie a skoro portele społecznościowe są jednymi z najpopularnieszych rzeczy dostępnych w internecie to naturalnym jest, że są zalewane reklamą.
Reklamy są wszędzie drażniące nie tylko na naszej klasie i facebooku ale w całym internecie. Zresztą poza nim też nie jest lepiej bo w telewizji, w gazetach i na ulicach jest pełno reklam.
Właśnie między innymi przez reklamy zacząłem się zastanawiać nad sensem posiadania kont na NK i FB i doszedłem do wniosku, że tak właściwie nie są mi one do niczego potrzebne więc je zlikwidowałem.
Portale społecznościowe to zwykły ekshibicjonizm. Trudno powiedzieć, że wnoszą do życia coś więcej niż okazje do plotkowania.
A może nie \"zobacz co mam\", ale raczej \"zazdrośćcie mi wszyscy tego , co mam\". To jest jakiś obłęd i po co to wszystko? Tak już jest w społecznościach i tyle. Niestety inni użytkownicy muszą to po prostu znosić, jeśli chcą cokolwiek się zabawić.
Niestety ale chyba to prawda. Szkoda, że poszukiwanie znajomych zamieniło się w \"zobacz co ja mam\". Przykre to trochę. czemu nie potrafimy się cieszyć tym co mamy na co dzień, ale musimy komuś coś zazdrościć.
Jak to po co? Oczywiście po to żeby pochwalić się przed znajomymi dziećmi, domami, samochodami, pracą i wszystkim tym co mają. Takie jest moje zdanie. To trochę jednak małostkowe. Ale widocznie do tego zmierza cały świat.
Jak ktoś chce się udostępniać na takich portalach to musi na reklamy się też godzić, bo reklama jest już wszędzie. Pytanie tylko po co ludzie się tak publicznie wywieszają na tych naszych klasach czy facebook’ach
No cóż, ja cie drażnią to po prostu nie korzystaj z portali społecznościowych. Tak będzie coraz częściej, bo coraz więcej osób ma dosyć takiego właśnie traktowania z ich strony. Moze jakiś bunt przeciwko temu?:)
Na każdym portalu społecznościowym działają bardzo liczne firmy promujące własne produkty i usługi. To zupełnie normalne, ze w taki sposób chcą pozyskać nowych klientów. dzisiaj to już zupełnie nowy rozdział historii w internecie.
Jest to zabieg czysto marketingowy, więc nie powinny nas one drażnić. To czysty zysk dla firm i tyle. Każdy portal posiada takie firmy czy innego rodzaju instytucje, które to z powodzeniem starają się prowadzić kampanie promocyjne w sieci
najwyraźniej nikogo nie drażnią, bo nikt nie podejmuje tematu, a może po prostu temat jest zbyt nieciekawy by go w ogóle można podejmować. Zresztą dzisiaj jest coraz więcej rzeczy w sieci, które są dozwolone
No cóż, tak jest nasz internet skonstruowany, że każdy się tu jakoś reklamuje i promuje. Nie ma wyjścia jeśli chce się zaistnieć dzisiaj w sieci. Wszystko musi sie jakoś dzisiaj ze sobą wiązać i zdobywać nowych klientów.
wartą uwagi sprawą jest również, moim zdaniem, powołanie wokół Androida tzw. Open Handset Alliance, zrzeszającego takich producentów urządzeń mobilnych i operatorów komórkowych jak, Deutshe Telekom, HTC, Qualcomm, Motorola, czy China Mobile Research Institute. O ile może to być jedynie zręczny chwyt PR'owy, o tyle "rewolucja", o której mowa powyżej niechybnie nastąpi. Pytanie - czy w jej wyniku nie zrodzi się aby nowy (i pierwszy chyba, bo Symbiana i Windows Mobile nie wliczam) standard w mobilnej komunikacji?