
Anna Siry, new business manager, Positive Power
Nowy wizerunek Netii zaskakuje, choć niekonieczne pozytywnie. Zarówno nowe logo, jak i dość niejasna polityka komunikacyjna nie jest tym, czego oczekiwałoby się po tak ważnym graczu na telekomunikacyjnym rynku.
Nowy logotyp jest kolorowy i na pewno zapada w pamięć. Nie kojarzy się jednak z przekazem (cząsteczki/geny internetu przenikające świat realny), na dodatek wygląda nieco amatorsko. Zdecydowanie lepiej wypada w wersji animowanej, choć bez rewelacji. Podejrzewam też, że logotyp będzie dość nieporęczny - już teraz na stronie internetowej wygląda jak doklejony na siłę.
Prostota komunikacji, jaką deklaruje Netia, nie znalazła odzwierciedlenia w strategii promocyjnej. Przenikanie świata online i offline, geny, pryzmat odkryć - zdecydowanie nie są to pojęcia proste do szybkiego przyswojenia, a zastanawianie się nad tym, co marka chce przekazać jest najlepszą drogą do stracenia zainteresowania nią. Trochę lepiej jest z realizacją samego pomysłu - Instytut Netii to ciekawe przedsięwzięcie, nieźle zapowiada się też cykl reklam - z pomysłem, ciekawych, przykuwających uwagę. Szkoda tylko, że na nowe twarze marki wybrano osoby, z którymi przeciętny Polak raczej się nie identyfikuje - m.in. bogata Chinka, kowboj z Australii, Jemeńczyk, Senegalczyk.
Nowa strona Netii jest prosta i czytelna, choć zastanawiające jest to, że stylistyką graficzną i architekturą informacji nadaje serwisowi charakter korporacyjny - zupełnie odmienny od realizowanej strategii. Elementy w kluczowych częsciach serwisu mogły zostać wzbogacone o kolory z logotypu, wtedy serwis bylłby wizualnie ciekawszy i działy lepiej zapadłyby w pamięci. Obecnie wszystkie części serwisu wygladaja tak samo - jest spójność, lecz przy natłoku informacji nie jest to dobre rozwiązanie.
Podsumowując, cała strategia komunikacji zdecydowanie nie jest tak przejrzysta i łatwa do przyswojenia, jak chcieliby tego twórcy. Do użytkowników najlepiej trafiają proste przekazy, oparte na uczuciach, emocjach, nie teorie naukowe na temat nowoczesnego świata i społeczeństwa. Netia wyraźnie chce dotrzeć do młodszego klienta i w chyba mocno spogląda w stronę "młodzieżowej" marki, jaką jest Play. Sugeruje to język komunikacji, a nawet logo. Play robi to jednak z wyczuciem, którego Netii najwyraźniej zabrakło.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Tworzymy nowoczesne dedykowane web aplikacje. Naszą domeną jest bezkompromisowa jakość kodu, bezpieczeństwo oraz...
Zobacz profil w katalogu firm »
Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...
Zobacz profil w katalogu firm »
BIZZIT S.A. to Mistrz Polski w pozycjonowaniu stron internetowych już w 2008 roku (oraz nagrody i wyróżnienia)....
Zobacz profil w katalogu firm »
co to za belkot? z calego tekstu wynika typowa polskosc; ja bym to zrobil lepiej
O Jezzzuuuu. Pani Anno czy te kategoryczne stwierdzenia są Pani subektywnymi odczuciami czy też jak przystało na branżowe medium ekspercką, merytoryczną oceną? Jak rozumiem tak daleko idące wnioski zostały poprzedzone wnikliwą analizą założeń rebrandingu i serią badań weryfikujących poprawność jego założeń i jego odbioru w oczach konsumentów. Jak też mniemam w swojej karierze przeprowadziła Pani kilka rebrandingów czołowych marek w Polsce z ponadprzeciętnymi efektami. Trochę pokory w dobieraniu słów i ocen!
Logo jest dziwne, aż zaczyna mi się podobać, chociaż nie rozumiem tego połączenia kolorów, czy nie za smutno? W końcu łączą się ludzie a nie kable i jak już się zmienia to przydałoby się bardziej odważnie. Dziwi mnie główne menu na stronie, Symetria ma taki podstawowy kurs usability :D w którym podpowiadają "etykiety należy formułować w języku zrozumiałym dla użytkownika", ostatnio zastanawiałem się dla kogo te podstawy a widać przydadzą się w agencji, która obsługuje Netię. No i tło strony, tak duża powierzchnia ciemnej szarości nawet w słoneczny dzień odrzuca, wystarczyłoby rozjaśnić. Eh jaki ja w ten poniedziałek marudny jestem ;)
a może warto poczekac z niektórymi komentarzami do premiery nowej odsłony http://netia.pl? Bo to, że się pojawi na dniach jest pewne, przecież Netia informowała o tym w swoich komunikatach, poczytac o tym można m.in. na mediarunie...
Bez urazy, ale odpytywanie new business managera, o zagadnienia z zakresu identyfikacji, strategi, czy kreacji to trochę jak odpytywanie copywritera o jakoś kodu w aplikacji. Każdy ma prawo do wyrażania opinie, ale nie każda opinia powinna być opinią ekspercką...
Poprzednie popisy Netii nie działały na mnie w ogóle - chodzi mi o reklamy z Kotem. Za aktualną zmianą stoi jeden pomysł - przebierzmy wszystkich w białe dresy! Dobre i to.
... a co do loga - powinniśmy się skupić tylko na jednej kulce - trzeciej od lewej.
Dziwna ta zmiana identyfikacji. Sądziłem, jak większość ludzi z branży, że to prima aprilisowy żart. Niezrozumiały wydaje się również fakt zmiany identyfikacji, a wraz z nią strony www w obliczu niedawno wprowadzonej strony (http://interaktywnie.com/kreacja/newsy/webdesign/netia-z-nowa-strona-www-18383), do której autorstwa. po fali krytyki. wstydziła się przyznać agencja Huevo.
Kolejne 'wypociny' znawców. Panowie z FireFly przykro mi, że Wam się nie podoba i zgadzam się z przedmówcami - poczytać dowiedzieć się potem komentować identyfikację czy logo. O ile się nie mylę już dziś ma się pojawić nowa strona www Netii. Założę się, że też się Panom nie spodoba, dlaczego - bo nie jest zrobiona przez Was.
http://Netia.pl juz jest ... i jak?
Nadal bronicie pomysłu (pomysl rebrandingu w sumie naprawde fajny i dający wiele możliwości do zrobienia czegoś naprawde na wysokim poziomie), ale jakości kreacji, kontynuacji i rozwinięcia brandu, architektury treści, frontendu ... ogólnego efektu końcowego?
Słabiutko. Już pisałem o tym logo, że kropek jest stanowczo za dużo. Wybór postaci do Instytutu jest ogromnym błędem. Lepiej było dać studenciaka, jakiegoś krawacika, jakąś matkę z dzieckiem itd. itp. - bliżej Polski, bliżej normalnego życia. A tak jest trochę chaotycznie, trochę tak jakby bez pomysłu i idei. Raczej popieram autorkę artykułu.
Prostota komunikacji to się zaczyna jak dzwoni się do biura obsługi klienta i Nytia przeciąga dostarczenie usługi o kolejne miesiące jednocześnie przesyłając za nią faktury. Do tego jeszcze zwodzenie i brak konkretnych informacji. Czy klient biznesowy czy indywidualny - всё равно!
Bez jaj ale dopóki nie naprawią świata realnego dopóty te kosmiczne geny i inne wirtualne fajerwerki to będzie tylko wabik działający do pierwszego sparzenia.
Tutaj niech sobie specjaliści podłubią. http://sustainability.virginmedia.com/home.aspx?clientid=4
No i jest nowa http://netia.pl ... i jest nieźle! :) Nie wygląda to na produkcję Huevo...
Rozumiem że żartujesz sobie?! Prawdopodobnie to produkcja Infinity Group
Potwierdzam - najnowsza kreacja nie jest naszego autorstwa. Front-end widoczny jeszcze kilka dni temu, również nie był nasz.
A logo jest fajne.
co to za muzyka w reklamie netti instytut neti 60 s Proszę o pomoc