11.04.2011 / Trendy / Webdesign
 

Netia bardziej młodzieżowa, ale bez wyczucia

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Instytut Netii
Instytut Netii

Anna Siry, new business manager, Positive Power

Anna Siry Nowy wizerunek Netii zaskakuje, choć niekonieczne pozytywnie. Zarówno nowe logo, jak i dość niejasna polityka komunikacyjna nie jest tym, czego oczekiwałoby się po tak ważnym graczu na telekomunikacyjnym rynku.

Nowy logotyp jest kolorowy i na pewno zapada w pamięć. Nie kojarzy się jednak z przekazem (cząsteczki/geny internetu przenikające świat realny), na dodatek wygląda nieco amatorsko. Zdecydowanie lepiej wypada w wersji animowanej, choć bez rewelacji. Podejrzewam też, że logotyp będzie dość nieporęczny - już teraz na stronie internetowej wygląda jak doklejony na siłę.

Prostota komunikacji, jaką deklaruje Netia, nie znalazła odzwierciedlenia w strategii promocyjnej. Przenikanie świata online i offline, geny, pryzmat odkryć - zdecydowanie nie są to pojęcia proste do szybkiego przyswojenia, a zastanawianie się nad tym, co marka chce przekazać jest najlepszą drogą do stracenia zainteresowania nią. Trochę lepiej jest z realizacją samego pomysłu - Instytut Netii to ciekawe przedsięwzięcie, nieźle zapowiada się też cykl reklam - z pomysłem, ciekawych, przykuwających uwagę. Szkoda tylko, że na nowe twarze marki wybrano osoby, z którymi przeciętny Polak raczej się nie identyfikuje -  m.in. bogata Chinka, kowboj z Australii, Jemeńczyk, Senegalczyk.

Nowa strona Netii jest prosta i czytelna, choć zastanawiające jest to, że stylistyką graficzną i architekturą informacji nadaje serwisowi charakter korporacyjny - zupełnie odmienny od realizowanej strategii. Elementy w kluczowych częsciach serwisu mogły zostać wzbogacone o kolory z logotypu, wtedy serwis bylłby wizualnie ciekawszy i działy lepiej zapadłyby w pamięci. Obecnie wszystkie części serwisu wygladaja tak samo - jest spójność, lecz przy natłoku informacji nie jest to dobre rozwiązanie.

Podsumowując, cała strategia komunikacji zdecydowanie nie jest tak przejrzysta i łatwa do przyswojenia, jak chcieliby tego twórcy. Do użytkowników najlepiej trafiają proste przekazy, oparte na uczuciach, emocjach, nie teorie naukowe na temat nowoczesnego świata i społeczeństwa. Netia wyraźnie chce dotrzeć do młodszego klienta i w chyba mocno spogląda w stronę "młodzieżowej" marki, jaką jest Play. Sugeruje to język komunikacji, a nawet logo. Play robi to jednak z wyczuciem, którego Netii najwyraźniej zabrakło.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (16)
amelia
1. amelia, 83.4.17.*, 11.04.2011 / 09:25
co to za belkot? z calego tekstu wynika typowa polskosc; ja bym to zrobil lepiej
Mariusz
2. Mariusz, 82.139.146.*, 11.04.2011 / 10:46
O Jezzzuuuu. Pani Anno czy te kategoryczne stwierdzenia są Pani subektywnymi odczuciami czy też jak przystało na branżowe medium ekspercką, merytoryczną oceną? Jak rozumiem tak daleko idące wnioski zostały poprzedzone wnikliwą analizą założeń rebrandingu i serią badań weryfikujących poprawność jego założeń i jego odbioru w oczach konsumentów. Jak też mniemam w swojej karierze przeprowadziła Pani kilka rebrandingów czołowych marek w Polsce z ponadprzeciętnymi efektami. Trochę pokory w dobieraniu słów i ocen!
Sebastian Winkiel
3. Sebastian Winkiel 11.04.2011 / 12:21
Logo jest dziwne, aż zaczyna mi się podobać, chociaż nie rozumiem tego połączenia kolorów, czy nie za smutno? W końcu łączą się ludzie a nie kable i jak już się zmienia to przydałoby się bardziej odważnie. Dziwi mnie główne menu na stronie, Symetria ma taki podstawowy kurs usability :D w którym podpowiadają "etykiety należy formułować w języku zrozumiałym dla użytkownika", ostatnio zastanawiałem się dla kogo te podstawy a widać przydadzą się w agencji, która obsługuje Netię. No i tło strony, tak duża powierzchnia ciemnej szarości nawet w słoneczny dzień odrzuca, wystarczyłoby rozjaśnić. Eh jaki ja w ten poniedziałek marudny jestem ;)
zyga
4. zyga, 188.146.125.*, 11.04.2011 / 15:33
a może warto poczekac z niektórymi komentarzami do premiery nowej odsłony http://netia.pl? Bo to, że się pojawi na dniach jest pewne, przecież Netia informowała o tym w swoich komunikatach, poczytac o tym można m.in. na mediarunie...
Dariusz Polarczyk
5. Dariusz Polarczyk 11.04.2011 / 16:50
Bez urazy, ale odpytywanie new business managera, o zagadnienia z zakresu identyfikacji, strategi, czy kreacji to trochę jak odpytywanie copywritera o jakoś kodu w aplikacji. Każdy ma prawo do wyrażania opinie, ale nie każda opinia powinna być opinią ekspercką...
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.