15.01.2010 / Prezentacja projektu / Flash
Akcja społeczna ilemogewypic.pl
Piotr Walczak
 

Akcja społeczna ilemogewypic.pl wystartowała w lutym 2007 roku. Głównym celem akcji jest zwiekszenie świadomości kierowców na temat działania, spożywania i spalania alkoholu. Zdecydowalismy się jednak na obranie nieco innej drogi, postanowiliśmy dotrzeć do odbiorców poprzez nowoczesne narzędzie interaktywne. Na stronie naszej akcji znajdą Państwo:

Jako twórcy i przedstawiciele akcji ilemogewypic.pl mamy nadzieję, że ludzie zaciekawią się stroną i zarazem zwrócą większą uwagę na to jakim niebezpieczeństwem jest alkohol na drodze. W żadnym wypadku nie popieramy spożywania alkoholu za kierownicą takie zachowania uważamy za naganne i godne największego potępienia. Tym niemniej jak wynika z policyjnych statystyk większość zatrzymań pijanych kierowców odbywa się w godzinach porannych. Może to sugerować bardziej brak świadomości niż głupotę. Wierzymy, że tak jest i chcemy to zmienić. Jesli choć jeden człowiek pod wpływem naszej akcji powstrzyma się od wsiadania za kółko w stanie wskazującym uznamy to za sukces i osiągnięcie naszej akcji.

Na naszej witrynie zastosowaliśmy trzy ciekawe aplikacje interaktywne napisane w języku flash. Pierwszą aplikacją jest wirtualny alkomat, który biorąc pod uwagę kilka czynników oblicza poziom stężenia alkoholu we krwi. Wylicznie jest oparte na algorytmie matematycznym. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki algorytm nie jest w stanie wziąć pod uwagę zmiennych takich jak np:

  • predyspozycje genetyczne
  • nastawienie psychiczne

Drugą ciekawą aplikacją jest alkosymulator jest to symulacja percepcji pijanego czlowieka. Zakres pomiaru to 0 - 2 promili.

Ostanią aplikacją jest refleksomierz, który jak sama nazwa wskazuje mierzy refleks kiedy mamy 0 i 1,5 promila, dodatkowo aplikacja pokazuje ilość przejechanych metrów oraz czas reakcji kierowcy. Współpracujemy z wieloma instytucjami, staramy udzielać się w mediach mamy oficjalne popracie Policji i Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Współpracujemy z portalami internetowymi. Do naszych partnerów należą między innymi:

  • interia.pl
  • jastawiam.pl
  • dziennik.pl
  • oraz wiele lokalnych rozgłośni radiowych i gazet
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Alkomat, alkomaty, wirtualny alkomat, świadomy kierowca


Masz ciekawe info? Podziel się nim z innymi!
Komentarze (1)
 1 / 1 
amator
1. amator 01.02.2010 / 19:42
oj nadal wygląda archaicznie pod względem grafiki :) takie lata 90... popracujcie nad tym...
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
Podobne tematy
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2022 interaktywnie.com. All rights reserved.