16.02.2009 / Realizacje
 

K2 autorem kobiecego portalu Repka.pl.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Repka.pl to portal dla kobiet, który został zaprojektowany przez konsultantów K2 Internet oraz zespół Republiki Kobiet. Praca nad portalem trwała wiele miesięcy i uwzględniała wieloetapowe badania kobiet.

Strona główna serwisu dla kobiet - Repka.pl

Strona główna serwisu dla kobiet - Repka.pl

Portal Repka.pl posiada szereg innowacyjnych rozwiązań, tj. np.: product recomending, 5- typów forów umożliwiających innowacyjne sposoby prowadzenia dyskusji, architektura serwisu zbudowana wokół kilkuset zagadnień - tzw. centrów tematycznych, dynamiczne nawigacje, rankingi, interaktywne artykuły i inne. Portal wyróżnia design, fotoedycja i wideo kobiece – w chwili obecnej dostępnych jest około 700 plików wideo z wywiadami i instruktażami.

Odbiorcą portalu są kobiety szukające praktycznych informacji w sieci na damskie tematy – osoby nowoczesne, wyzwolone, trochę egoistyczne, dbające o siebie. Kolejną grupą użytkowników są widzowie kobiecego programu telewizyjnego MAŁA CZARNA, którego wszystkie odcinki przerobione na krótsze formy internetowe stanowią zawartość repka.pl.

W projekt Repka.pl zainwestował fundusz venture capital z grupy bmp znany w Europie z internetowych inwestycji m.in. Bankier.pl i K2 Internet – bmp Media Investors.

Michał LachMówimy o sobie Pierwszy Portal Kobiecy, gdyż dotychczas nie powstał w Polsce, niezależny ogólno-tematyczny portal dla kobiet, taki jak amerykański ivillage.com czy francuski aufeminin.com. – dodaje Michał Lach, Prezes Republiki Kobiet.

Portal zbudowało i rozwija K2 Internet SA. Od strony redakcyjnej portal prowadzony jest przez Katarzynę Montgomery, wieloletnią redaktor naczelną magazynu VIVA i kilkunastoosobową redakcję, tworzącą treści specjalnie na potrzeby Portalu.

Repka.pl. ruszyła 15 grudnia 2008 i już do końca 2008 roku odwiedziło ją blisko 170 tys. użytkowników. W styczniu odnotowano 240 tys. użytkowników, a w lutym spodziewane jest blisko 500 tys.

Źródło: Informacja prasowa

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (5)
Malwina
1. Malwina, 83.31.236.*, 16.02.2009 / 13:34
'Mówimy o sobie Pierwszy Portal Kobiecy, gdyż dotychczas nie powstał w Polsce, niezależny ogólno-tematyczny portal dla kobiet'

Panie Michale, już mógłby Pan tak nie upiększać , takie portale mamy od dawna, jak chociażby : wizaz.pl, papilot.pl, we-dwoje.pl, etc..

repka, chyba nie będzie miała lekko ;)
Tim
2. Tim, 93.105.208.*, 16.02.2009 / 19:48
hm, to K2 robiło? też bym sie na ich miejscu pod tym nie podpisał ;)
Tim
3. Tim, 93.105.208.*, 16.02.2009 / 19:49
a jednak podpisali sie tam gdzieś w dziale o nas ;) siara :D
Michał Lach
4. Michał Lach 18.02.2009 / 14:40
Witam,

Bardzo szanuję osiągnięcia Wizażu i We-dwoje. Jako portale starsze, są dla mnie w dużym stopniu punktem odniesienia, wyzwaniem i synonimem sukcesu w polskiej sieci. Wielkie gratulacje! Jednakże prosze zwrócić uwagę na to iż: Wizaż nie jest ogólno-tematyczny, a oba serwisy nie mają wiele wspólnego z benchmarkami zachodnimi, gdzie redakcje liczą sobie po kilkadziesiąt osób. Prosze mi pokazać polski przykład - poza Repką, gdzie wzorem powyższych zachodnich liderów zbudowano pełnoetatotową kilkunastoosobową redakcję portalu kobiecego. Repka poza własną redakcją kupuje kontent naukowy, kulturalny i wiadomości m.in. z PAP-u. W tym sensie jest pierwszym w polsce niezależnym ogólno-tematycznym portalem kobiecym. Mam nadzieję, że Państwo się zgodzą, ale jestem otwarty na polemikę.

pozdrawiam serdecznie

Michał Lach
eM
5. eM, 82.177.151.*, 08.03.2009 / 01:25
Z tego co ja pamiętam pierowotnie projekt operował pod adresem www.republikakobiet.pl - i wcale nie było tak różowo. Miałem przyjemność brać udział w rekrutacji na PR/MARKETING MANAGERA.

Jakieś dwa lata (może półtora roku) temu chyba wszyscy byli zaraz po przeprowadzce na Powiśle bo po godzinie czekania rozmowa trwała 5 minut przerywana dwoma telefonami i głośną rozmową z kolegą przez ścianę. Żałuję tylko, że nie pamiętam z kim miałem przyjemność osobiście.

O K2 napewno nikt wtedy nie mówił - a na pytanie skąd się wziął projekt REBULIKA KOBIET usłyszałem "od ludzi z kasą - my serio wiemy jak się robi takie rzeczy więc za kwartał będziemy super kosić kasę, a nie to co inni...". Cóż...

Niemniej od tamtej pory z ciekawości zerkałem jak projekt się rozwijał - wrzucanie nowych funkcjonalności trwało i trwało - społeczność się budowała mozolnie - problem z update'ami danych - ale widać się udało.

Tylko niech nikt nie pisze proszę że projekt "wystartował" w grudniu 2008. Jeśli już to mamy tutaj przykład re-startu - bo może sponsor się znalazł.

Trzymam kciuki za dalszy rozwój.

ps.
Motyw z pierścionkiem zaręczynowym w jednym z dostępnych na wczesnej wersji portalu programie był fajny :)

pozdrawiam
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.