Nowa struktura powstanie w październiku b.r. pod marką Komitywa.com, jako samodzielna część Grupy K2 Internet SA. W początkowym okresie, Komitywa świadczyć będzie głównie usługi w zakresie testów użyteczności i dostępności, projektowania architektury informacji i funkcjonalności. W planach jest również uruchomienie usług szkoleniowych i organizacji procesów Userd-Centered Design (UCD). Klientami Komitywy mają być przede wszystkim duże firmy oraz wydawcy internetowi, a także agencje interaktywne i instytuty badawcze.
Zarządzanie Komitywą powierzono Erykowi Orłowskiemu, który należy do najbardziej cenionych ekspertów użyteczności i UCD w Polsce. Z internetem związany jest od 2000 roku, w latach 2003-2006 był Project Managerem, a następnie Dyrektorem Konsultingu w Argonauts360. W roku 2006 dołączył do polskiego oddziału MRM Worldwide, gdzie na stanowisku User Experience Director budował zespół i kompetencje usability oraz realizował projekty z tej dziedziny dla największych klientów agencji. Jest jednym z założycieli polskiego oddziału Usability Professionals Association oraz autorem wielu publikacji fachowych.
Oprócz Eryka Orłowskiego, w Komitywie pracować będą Maciej Lipiec oraz Marcin Szlassa. Obaj są obecnie zatrudnieni w istniejącym od 2006 roku dziale architektury informacji K2 i mają na swym koncie projekty zrealizowane dla najważniejszych klientów agencji, jak Agora czy Nokia. Jak twierdzi Orłowski, „Rzetelne przygotowanie psychologiczne, doświadczenie w realizacji dużych projektów oraz kreatywność rozwiązań - oto atrybuty zespołu, z którym miałem okację pracować już wcześniej. Rozważaliśmy wspólnie stworzenie firmy zajmującej się projektowaniem i badaniami użyteczności, a nasze plany okazały się idealnie dopasowane do strategii K2”.
Stworzenie Komitywy jest kolejnym etapem strategii rozwoju Grupy K2 Internet SA. Wokół agencji interaktywnej K2, od roku 2005 zbudowane zostały 2 kolejne, samodzielne business unity: outsourcingu infrastruktury serwerowej oraz dedykowanych rozwiązań informatycznych opartych na technologiach Microsoft, a także internetowy dom mediowy ACR SA.
Grzegorz Kurowski, członek zarządu K2 odpowiedzialny za uruchomienie Komitywy, tak komentuje to wydarzenie: „Strategia K2 ukierunkowana jest na budowę silnej grupy dostarczającej innowacyjne rozwiązania w zakresie wykorzystania nowych mediów i technologii w marketingu, sprzedaży i obsłudze klienta. Komitywa to ważny element naszej strategii oraz sposób na ekspansję w cennej biznesowo i wizerunkowo niszy rynku interaktywnego”.
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Myślę, że tajemnica powodzenia organizacji profesjonalnej jest dość prosta. Musi nią kierować wynajęta i opłacana osoba spoza agencji. Tylko w taki sposób można liczyć na działanie w interesie ogółu oraz autentyczne zaangażowanie.<br /> <br /> A dalsze inwestycje K2... Cóż... hm... ;-)
<blockquote>Rzecz w tym, że na razie każdy kasa swoje rękawy...</blockquote><br /> Niestety w polskiej branży interaktywnej wiele się mówi, zakłada kolejne organizacje, deklaruje chęci... ale jeśli chodzi o konkretne działania to jakoś nam to nie wychodzi.
Trzeba gdzieś zainwestować kasę pozyskaną z giełdy. Kierunek "Komitywa" to dobra decyzja. Ale pewnie będa jeszcze inne inwestycje?
Rzecz w tym, że na razie każdy kasa swoje rękawy...
Odnośnie tej notki to ja tylko powtórzę swoją opinię - najpierw coś zróbmy a później róbmy stowarzyszenia. Działanie na odwrót (od biurokracji do działań) zazwyczaj dużo gorzej się kończy. Jeśli są chętni do działania, wystarczy zakasać rękawy :)
Polski oddział UPA (vel PUPA ;) zatrzymał się na papierologii potrzebnej do zarejestrowania stowarzyszenia w Polsce - po prostu jakoś zabrakło wszystkim czasu do zajęcia się tym tematem. Natomiast pomysł nie został zarzucony i rozmawiałem już z Erykiem o reaktywacji tego projektu. Jak wiesz mamy nawiązany kontakt z centralą UPA, przyznanego chapter sponsora, o ile wiem powstał jakiś projekt statutu, jest zebrana lista założycieli polskiego oddziału. Szkoda byłoby to zarzucić, tym bardziej że coraz silniej pojawia się potrzeba jakiegoś stowarzyszenia projektantów użyteczności, które mogłoby edukować klientów i wyznaczać standardy w tej dziedzinie. Ostatnio pisał o tym Marek Kasperski z Grona<a class="non-html" href="http://ui.blox.pl/2007/09/Usability-w-Polsce-potrzeba-konwentu.html"> http://ui.blox.pl/2007/09/Usability-w-Polsce-potrzeba-konwentu.html</a>
Cieszy mnie, ze temat usability jest nadal popularny i, ze powstaja kolejne firmy.<br /> <br /> btw. z tego co wiem to nie ma czegos takiego jak Polski Oddzial UPA, byla tylko proba stworzenia tego przez Eryka, myslalem, ze juz zarzucona bo temat ewidentnie padl.