
Powyżej ukazana reklama prasowa miała na celu zachęcić do zapoznania się z ofertą doradczą Artegence przeznaczoną dla wydawców prasy.
Zarzuty, które reklamie z nagrobkiem dla Prasy stawia Izba, to:
Reklama, mimo że ukazuje się w piśmie branżowym, nie powinna mieć miejsca, bo mówi nieprawdę i może być wykorzystana przeciwko prasie drukowanej przez inne media np.: w walce o rynek reklamy. .
Paragrafy Kodeksu Etyki Reklamy, nagrobek dla prasy wystawiony przez Artegence narusza rzekomo, aż cztery paragrafy:
- art. 2. jest bowiem sprzeczna z zasadami uczciwej konkurencji i dobrymi obyczajami w komunikacji komercyjnej;
- art. 4. posługiwanie się symboliką religijną dotyczącą osób zmarłych;
- art. 6. wywoływanie lęku o przyszłość branży prasy drukowanej zarówno u wydawców jak pracowników tej prasy w celu osłabienia pozycji rynkowej;
- art. 20. użyta w reklamie informacja o "śmierci" prasy drukowanej w 2012 roku zawiera informację nieprawdziwą, która z natury rzeczy nie może być w żaden sposób udokumentowana; oferta handlowa reklamodawcy odwołuje się więc do nieprawdziwej informacji dotyczącej przyszłości konkurencyjnego sektora jakim jest prasa drukowana.
Pod skargą podpisali się prezes i wiceprezes Izby Wydawców Prasy.
Narazie nieoficjalnie na zarzuty odpowiedziała Magda Górak na blogu Artegence.
Zarząd agencji przygotowuje się do przedstawienia oficjalnego stanowiska w tej sprawie.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Specjalizujemy się w marketingu efektywnościowym. Dzięki doświadczeniu naszych specjalistów tworzymy kampanie,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Firma MENTAX powstała w 2005 roku. Posiadamy ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania na...
Zobacz profil w katalogu firm »
Dlaczego założyłem Space Ads?
Poznaj historię Rafała Chojnackiego, założyciela agencji.
Słabe agencje i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »