Katowice, 24 stycznia 2006. Pod adresem www.radio.katowice.pl użytkownicy mogą znaleźć informacje o programie i dziennikarzach, ale także otrzymywać aktualizowane przez całą dobę wiadomości z regionu, informacje kulturalne oraz sportowe. Udostępniono subskrypcję newslettera i aktualności w formacie RSS. W przypadku newsów oraz niektórych audycji uruchomiono podcasting.
„To serwis bardzo otwarty na słuchaczy. Mam nadzieję, że z czasem powstanie wokół niego społeczność, która pomoże w jego rozbudowie.” – mówi Jarosław Juszkiewicz – szef redakcji internetowej Radia Katowice.
Słuchacze z całego świata (katowicka rozgłośnia nadaje swój program także w sieci) mogą wpływać na kształt programu za pośrednictwem formularza kontaktowego, cotygodniowych sond, rozmawiać o audycjach na forum dyskusyjnym, a także wyrażać swoją opinię w komentarzach do blogów redakcyjnych prowadzonych przez ulubionych dziennikarzy.
System jest bardzo elastyczny i prosty w obsłudze, dzięki czemu autorzy poszczególnych audycji mogą sami redagować podstrony własnych programów, a także umieszczać na nich pliki dźwiękowe, zdjęcia i informacje.– mówi Jarosław Juszkiewicz - Jedno mogę obiecać: strona na pewno nie będzie statyczna. Już teraz widać olbrzymie zainteresowanie internautów.Polskie Radio Katowice zamierza pozyskać nowych użytkowników i słuchaczy nie tylko poprzez tworzenie społeczności internetowej, ale także udostępniając za darmo informacje niepublikowane na innych serwisach, takie jak codzienne przepisy kulinarne Macieja Kuronia oraz tekstowo – graficzną wersję kultowej „Trójwymiarowej Prognozy Pogody” przygotowywanej przez znanego w regionie specjalistę Cezarego Orzecha.
Nowy serwis Radia Katowice powstał w rekordowym czasie 3 miesięcy we współpracy z firmą Madonet. „To była ciężka, ale i bardzo twórcza praca” – mówi Andrzej Pytlik z Madonetu.
- „Zaangażował się w nią emocjonalnie cały zespół. Wiele pomysłów, takich jak na przykład wyświetlanie programu radiowego on-line, czy multimedialną prezentację 80- letniej historii katowickiej rozgłośni zrealizowaliśmy po raz pierwszy. Dla mnie największą zaletą tego serwisu jest jego przejrzystość. Po wejściu na stronę od razu widać najważniejsze rzeczy i wiadomo, czego gdzie należy szukać. Ale to dopiero początek – reszta należy do słuchaczy, którzy będą współtworzyli ten portal.
Pobierz ebook "Jak otworzyć sklep internetowy - ebook z poradami dla firm"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pisanie treści pod niszowe frazy w wyszukiwarkach to dobry pomysł. Taki content marketing :)
Treść zawsze jest ważna, natomiast sam blog musi być podlinkowany, w innym wypadku będziesz się zastanawiał dlaczego jedna, druga, trzecia konkurencyjna witryna z mniejszą ilością i niższą jakością artykułów jest wyżej od Ciebie. Pozycjonowanie bloga w opcji opłaty za efekt lub w abonamencie nie ma większego sensu, w moim przypadku wystarcza paczka linków z <a href=\"http://sklep.siteseo.pl\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://sklep.siteseo.pl</a> co jakiś czas. Bez zbędnej przesady oczywiście.
Przede wszystkim zadbaj o pozycjonowanie. Dobrym sposobem na zapewnienie ruchu na blogu jest też newsletter :) Ja sama wybrałam newsletter smsowy, bo wydaje mi się on być skuteczniejszy i szybszy od maili. Firma <a href=\"http://serwersms.pl\" rel=\"nofollow\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"></a><a href=\"http://serwersms.pl\" rel=\"nofollow\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://serwersms.pl\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://serwersms.pl</a></a> z której usług korzystam, ma dodatkowo w promocji darmowy nr ShortCode, dzięki któremu chętne osoby mogą same dopisać się do naszej bazy kontaktów - wystarczy umieścić go na blogu. To w dużym stopniu ułatwia sprawę :)
Treść to jedno- oczywiście jest bardzo ważna. Natomiast warto na początku zareklamować bloga, np umieścić go w katalogu stron onetu
Zgadza się treść na blogu to podstawa.
Dobra treść to podstawa, musisz pisać z pasją.
Popieram przedmówcę, jeżeli blog będzie miał unikalną treść, to użytkownicy na niego trafią chociażby przez google. Ważna jest ciekawa treść i fajna nisza.
Blogów jest wiele. Myślę, że jak będzie ciekawie prowadzony to sam się wypromuje blog, ponieważ ludzie będą się udzielać.
W necie ogranicza nas tylko wyobraźnia. Polecam stronę na temat blogowania, która inspiruje mnie mega pozytywnie.<br /><br /><a href=\"http://lirin.pl\" rel=\"nofollow\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"></a><a href=\"http://lirin.pl\" rel=\"nofollow\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://lirin.pl\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://lirin.pl</a></a>
pełna powaga!! :p
Nazwa grafixpol to tak na poważnie, czy troche z jajem?
@Grzegorz Miłkowski<br /> <br /> W takim razie nie zostaje mi nic innego jak się z tobą zgodzić. Pomysł jest doskonały.
@Marcin Lenkowski<br /> <br /> Osobiście uważam, że kreacja to nie tylko grafika, ale również oryginalny pomysł czy ciekawy, niesztampowy przekaz, który zapada w pamięci. Można to zrealizować prostymi środkami, które jednak będą kreatywne. Słowem - wydaje mi się, że jak najbardziej się nadaje :)
bardzo fajny pomysł, podoba mi się.<br /> gratulacje :)
Moim zdaniem bardzo dobra strona prezentująca nie tylko naszą historię. Tylko czy to nadaje się na webską?
In plus:<br /> Zmiana zakładek 'informacje', 'sport', 'kultura' bez konieczności przeładowania strony.<br /> Duże menu główne wraz z rozwijanym podmenu.<br /> Klarowna hierarchia podstron.<br /> CSS-P oraz dostosowanie do zasad dostępności.<br /> <br /> In minus:<br /> Efekt dźwiękowy powtarzający się przy każdym wejściu na stronę główną. Zbyt głośny. Można się wystraszyć.<br /> Brak zgodności z W3C.<br /> Nadgorliwe wykorzystanie Flash w sekcji 'Program', nagłówki podstron.
Wiadomosci z regionu maja ostatnio niezle wziecie :) a media tradycyjne mocno pchaja sie do netu - na tej fali powstal ostatnio tez serwis darmowych lokalnych gazet<a class="non-html" href="http://www.echomiasta.pl"> www.echomiasta.pl</a> ('powstal' bo doprowadzil sie do porzadku :)