Nowa witryna House ma formę wirtualnego magazynu na temat najnowszych trendów. Połączenie prasowego układu i typografii, zdjęć oraz filmów miało przekształcić serwis w trendsetterski portal informacyjny sygnowany marką House.
- Layout strony głównej serwisu House.pl jest mieszanką układu gazetowego oraz stylu blogowego. Jest to związane z pojawieniem się w salonach House nowego czasopisma o trendach w modzie i muzyce - House Mag – mówi Mateusz Metelski, art director w Media Ambassador, agencji która zrealizowała projekt. Dodaje również: - W trakcie prac nad nowym serwisem wizerunkowym szukaliśmy wspólnie z klientem przede wszystkim sposobów na atrakcyjne pokazanie bardzo różnorodnych treści w ramach jednego stylu graficznego, który miał być spójny zarówno z identyfikacją marki, jak i sklepem internetowym House'a.
Układ serwisu został podzielony cztery szpalty, co – jak tłumaczy Metelski – umożliwia wstawianie w nie różnych rodzajów treści o dowolnych rozmiarach.
- Treści mogą być między innymi zajawkami artykułów ze zdjęciami, klipami wideo, animacjami flashowymi, zdjęciami, tekstami. Redakcja serwisu zyskała pełną swobodę w wyborze i rozmieszczeniu materiałów na stronie głównej, a my zaprojektowaliśmy elastyczny i łatwo edytowalny sposób prezentacji treści – wyjaśnia art director z Media Ambassador.
Panel administracyjny został zmodernizowany tak, aby umożliwić swobodne kształtowanie nietypowego układu serwisu. Pojawił się m.in. mechanizm umożliwiający precyzyjne umieszczenie każdego z elementów na stronie głównej (treści, zdjęć, multimediów, bannerów).
Część e-commerce (sklep.house.pl) jest z kolei bardziej ascetyczna w swojej formie. - Podczas pracy maksymalnie upraszczaliśmy stałe elementy wszystkich podstron serwisu (m.in. nagłówek, stopkę, style tekstu, przycisków, pól formularzy, itd.), tak, aby grafika była "czysta", a użytkownik mógł skupić swoją uwagę na prezentowanych treściach – mówi Mateusz Metelski, który podkreśla również, że podczas projektowania priorytetami były: sprawne poruszanie się po kategoriach, intuicyjny wybór produktów i realizacja zakupów.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Cała kampania internetowa House jest moim zdaniem bardzo dobra. Śledzę jej rozwój od początku.
ok, rozumiem, stylizacja na gazetę, cool,<br /> ale dlaczego tak biednie i nudno, widać brak pomysłu na grafikę.<br /> Te szare belki z czerwonym paskiem, to wyszukane rozwiązanie <br /> graficzne chyba kiedyś miała gazeta(nie będzie linku)pl :)<br />
Dość odważny pomysł, ale nie wiem, czy nie panuje tam zbyt duży chaos, pomimo prostej geometrii. Jeżeli jesteśmy przyzwyczajenie do układu treści w gazecie, to także do pewnych standardów w necie. Jeżeli czytelnicy się nie przyzwyczają, to już nie wrócą... Z resztą nic nie zastąpi zapachu gazety...;)
zdecydowanie wejście w artykuł trochę zbija z tropu.<br /> Co do budowania serwisu tematycznego to zawsze jest jedno i to samo pytanie:<br /> czy marka house jest w stanie w dostarczaniu contentu konkurować z serwisami specjalizującymi się w temacie?<br /> często jest jednak tak, że taki serwis nie jest "na bieżąco" i zaledwie kopiuje info z innych miejsc, co skazuje go na wtórność
Przyciągnięcie klientów poprzez stworzenie dla nich serwisu tematycznego to dobry ruch zwłaszcza, że grupą docelową są osoby młode, których zainteresowania i sposób ubioru mają wspólny mianownik. Nie podoba mi się z kolei forma prezentacji artykułu, który ze strony głównej przenosi nas na zbiorczą stronę pełnych artykułów.
Pomysł z 4 kolumnami - stylizacja na gazetę, bardzo mi się podoba, chociaż uzupełnienie ich treścią już jest nieprzemyślane. Gdyby zamiast bombardowania tak samo dużymi ilustracjami, nieco je usystematyzować - duża ilustracja (najważniejsza treść) do najmniej ważnej (może najstarszej) - z resztą tak jak to jest w 'prawdziwych' gazetach i byłoby super! No i jeszcze bezpośrednie przekierowanie do strony LPP, klikając w Praca nei jest fajne..