9.09.2009 / Webdesign / Realizacje
 

Janmedia i Grupa ENERGA edukują najmłodszych

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Janmedia w ramach współpracy z Grupą ENERGA uruchomiła serwis Planeta Energii. Głównym celem stworzenia portalu adresowanego do dzieci było podniesienie ich wiedzy o prądzie oraz świadomości w dziedzinie bezpiecznego korzystania z niego.

W pierwszej kolejności opracowano koncepcję działań mających na celu przybliżenie problematyki prawidłowego i oszczędnego korzystania z energii elektrycznej oraz strategię rozwoju serwisu. Wstępne projekty graficzne zostały poddane weryfikacji wybranych uczniów szkół podstawowych oraz ich rodziców. Na podstawie otrzymanych opinii przygotowano finalną wersję layoutu, którą można zobaczyć na www.planetaenergii.pl.

8171_planetaenegrii_screen.png

Serwis Planeta Energii od początku miał być miejscem edukacji przez zabawę. W ten sposób powstała idea misji Pomóż Planecie, podczas których dziecko ucząc Energoludki poznaje prawa związane z prądem oraz zasady bezpiecznego użytkowania energii. Wśród sekcji serwisu znalazły się także Park Zabaw oraz Energopedia i Wirtualna Klasa, zarządzane przez nauczycieli.

8172_planetaenegrii_screen2.png

- Wyzwaniem było zrealizowanie wszystkich założonych celów oraz odwzorowanie ich w projekcie kreatywnym. Planeta Energii zakłada połączenie atrakcyjnej formy rozrywki z elementami edukacyjnymi. Cieszymy się, iż mogliśmy uczestniczyć w ciekawym przedsięwzięciu wpisującym się w promowane przez Grupę ENERGA wartości. W chwili obecnej pracujemy nad kolejnymi misjami oraz grami, które wzbogacą Planetę Energii - komentuje Tomasz Kulczycki, dyrektor kreatywny Janmedia.

8173_planetaenegrii_screen3.png

Źródło: Informacja prasowa

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (35)
Mirek Połyniak
1. Mirek Połyniak 09.09.2009 / 09:45
wprawdzie od dawna już nie łapię się do grupy docelowej sajtu ale pozwolę sobie wyrazić swoją opinię: strona bardzo mi się podoba i chyba tak samo będzie w wypadku dzieciaków
jedyna drobna uwaga - jako marketera - dlaczego nie zostało to nazwane 'Planeta Energia' - domena byłaby dużo łatwiejsza do zapamiętania
Dom
2. Dom, 83.175.191.*, 09.09.2009 / 10:59
Jak dla mnie estetyka typu wieś tańczy i śpiewa.
Trochę kartónów, trochę renderów, trochę połysku, wszystkie kolory tęczy i skejtowe ludziki. Czyli dla każdego coś miłego.
Widać że autorzy kreacji nie mieli własnej wyrazistej koncepcji a chcieli jedynie schlebić tanim gustom jak największej publiki.
Jeśli coś jest dla dzieci to wcale nie musi być kiczowate i przesadnie kolorowe.
Rozumiem że ma być to produkt dla niewyrobionego odbiorcy, łatwy i momentami krzykliwy, ale to jest o dwa mosty za daleko.
qwe
3. qwe, 83.65.116.*, 09.09.2009 / 12:13
Dom przesadzasz, sajt jest bardzo przyjemnie zrobiony.
Bardzo fajnie sie po nim klika.
Dominik Turek
4. Dominik Turek 09.09.2009 / 12:43
Mnie sie podoba, nie przeszkadza kolorystyka, da sie latwo po nim poruszac, zauwazyc mozna troszke brak spojnosci w stylistyce ilustracji ale to pewnie problem pracy nad jednym projektem kilku ilustratorow. Ogolnie mozna znalezc drobne niedociagniecia, ale jak dla mnie na PLUS
Marcin Lenkowski
5. Marcin Lenkowski 09.09.2009 / 13:19
Strona ładna. Fajnie zrobiona, jak dla dzieci. A jeśli chodzi o target, to wydaje mi się że na lekcje informatyki dla najmłodszych to super rozwiązanie.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.